Bigg Mall, zincir olma yolunda vites büyüttü

02 Mayıs 2014 Cuma

İlk mağazasını 2011 yılında Viaport’ta hizmete açan Bigg Mall, vites büyüttü. Bugün Vialand’de ikinci mağazasını açan marka, 2015 yılı sonunda 5 mağazaya ulaşmayı hedefliyor

bigg-mall-zincir-olma-yolunda-vites-buyuttu

2011 yılında 5 bin metrekarelik alanda Via Properties ve Gülen ortaklığında “Department Store” konseptinde açılan Bigg Mall, ikinci mağazasını Vialand’de açıyor. 365 gün boyunca indirim fırsatı sunan, 400’e yakın marka ve 4 bine yakın ürünle hizmete açılan Vialand Bigg Mall, açılışa özel kozmetik, tekstil, aksesuar ürünlerinde yüzde 70’e varan indirim fırsatı sunuyor.

Bünyesinde taraftar ürünlerini de satışa sunan Bigg Mall, perakende pazarında büyümesini sürdürüyor. Çoğunlukla ithal ürünlerin satışını gerçekleştiren marka, Viaport mağazasında 2014 yılının ilk 4 ayını 6 milyon TL’lik ciroyla kapattı. 5 yılda 5 mağaza hedefiyle yola çıkan Bigg Mall, 3 yılda 5 mağaza açarak hızlı bir çıkış yapmayı planlıyor.

Vialand’den sonra üçüncü mağazasını Temmuz ayında Ankaralı tüketicilerle buluşturacak olan Bigg Mall, Via Properties’in 2015’te hayata geçireceği Viaport Venezia ve Viaport Marin projelerinde de yerini alacak. Böylelikle marka 3 yılda 5 mağazaya ulaşarak, perakende sektöründe en hızlı büyüyen markalar arasında yüksek sıralara yerleşmiş olacak.

“Aile markası olduk”
Perakende sektöründe zincir mağaza olmayı hedeflediklerini belirten Bigg Mall Yönetim Kurulu Başkanı Emin Toğlukdemir, “Bigg Mall aile markası olarak hayata geçti. Düşük fiyat, yüksek kalite algısını tüketicilerde oluşturdu. İthalatla birlikte kâr marjlarını düşük tutarak tüketicinin istediği marka algısını oluşturmayı başardık” diye konuştu. Perakende sektörünün 2014 yılında durağan başladığını kaydeden Toğlukdemir, “Uygun ürün satan markalar bu durağanlıktan etkilenmedi. Tüketici uygun alabileceği ürünlerde kendini kısıtlamıyor” dedi.  Türkiye’nin outlet’lere çok iyi cevap verdiğini belirten Toğlukdemir, “Gidişattan çok memnunuz. Bigg Mall’a yabancı ilgisi de çok büyük. Bugüne kadar Viaport mağazamıza 1,5 milyon kişi giriş yaptı. Bu rakamın yüzde 18’i alışveriş yaparak mağazamızdan ayrıldı. Sepet ortalamamız ise 72 ile 75 TL arasında” diye ifade etti.

“Taksitlendirme sınırı perakendeyi etkilemedi”
Kredi kartlarına getirilen taksitlendirme sınırının perakende sektörünü pek fazla etkilemediğini söyleyen Toğlukdemir, “Bizim mağazamızda bugüne kadar çok nadir 12 taksit yapıldı. Bu sebeple kısıtlamadan etkilenmedik. Satışlarımızın yüzde 35’i nakit, yüzde 40’ı tek çekim, yüzde 20-25 arasında 3 ile 6 taksit arasında gerçekleşiyor” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri