Dockers'tan Sonbahar/Kış 2013 Koleksiyonu

15 Ağustos 2013 Perşembe

Dockers®’ın son koleksiyonu bu sezon ilhamını, khakinin ana vatanı San Francisco’daki yerel sanat ve ticaret temasından alıyor. Şehirdeki sanatçılar, işçiler ve esnafın yanı sıra, bu kişilerin ürünlerine odaklanan Dockers® Sonbahar/Kış 2013 Koleksiyonu, “üreten insan” ruhu üzerinde yükseliyor ve yaratıcı ifadelerden, kararlılıktan, detaylara gösterilen inanılmaz özenden ve mükemmel el işçiliğinden aldığı parçaları birleştiriyor

dockerstan-sonbaharkis-2013-koleksiyonu

Dockers® Sonbahar/Kış 2013 ürün çeşitleri, hem dayanıklı hem de zarif tasarım seçeneklerine modeller sunuyor. Bu tasarım seçeneklerinin her biri ise özel ve yaratıcı ayrıntılarla bezenmiş olmasının yanı sıra üzerinde Kuzey California bölgesinin tadını barındırıyor.

Dockers® tasarımcılarının bu sezon ilham aldığı bir diğer konu ise, bir sanat olan duvar örme işi. Taş kesme teknikleriyle birlikte bu sanatın San Francisco’nun ünlü, tarihi mimarisini nasıl oluşturduğunu keşfetmeye çalışan tasarım ekibi, bu ilham verici referansların tamamını Dockers® Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonunun estetik açıdan geliştirilmesinde kullandı. Yaratıcı ekip benzer şekilde, bölgeye özgü kaya türlerini de, koleksiyonun taşlama ve apre çeşitlerini, hatta sezona özgü doku ve desen trendlerini belirlemede kullandı.

Tasarımcıların, Sonbahar/Kış 2013 vizyonu için bir diğer ilham kaynağı ise kitap yapım sanatı oldu. Becerikli kitap ciltçilerinin, matbaacıların ve baskı yerleştiricilerin ellerinin hassasiyeti ve detaylara gösterdikleri ince dikkat, Dockers® tasarım ekibine, tıpkı iyi bir kitabın zamanla değer kazanması gibi,  zamana karşı dayanıklı ve kaliteli tasarımlar konusunda ilham verdi.

Dahası, San Francisco Koyu’nun denizcilik mirası da, Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonu için tasarım ekibinin itici güçlerinden biri oldu. Koleksiyonun renk ve apre eğilimlerini belirleyen renkler, bölgenin komşu denizlerinden gelen mavi, mor, gri ve yeşil tonları. Ayrıca, hem bölgenin deniz yaşamında hem de balıkçıların tek tip kıyafetlerinde görebileceğimiz serin gölgeler, eşsiz yüzeyler ve dokular, bu sezonun mesajını iletmemize yardımcı olan diğer unsurlar.

Sonuç olarak, Dockers® tasarım ekibi tüm bu yaratıcı, yerel dokunuşları alıyor ve bunları khakinin sonsuz erkeksi tasarımıyla harmanlayarak, günlük ve şık tasarımların geniş bir yelpazede bir araya gelişini Sonbahar/Kış 2013 Koleksiyonu ile sizlere sunuyor.

Dockers® Alpha Koleksiyonu
Dockers® tasarım ekibi, Alpha Khaki’nin değişken giyim yaklaşımını büyük ölçüde genişletiyor ve Dockers® Alpha koleksiyonunu sunuyor. Geliştirilmiş bu Alpha koleksiyonu, tepeden tırnağa güçlü ve zinde görünen seçenekler sunuyor; bunlara 2012 yılında piyasaya çıkarılan Alpha üstler ve iki yeni model Alpha Khaki pantolon da (oturan kesim dar paça ve dar kesim dar paça) dâhil. Koleksiyonun amacı, rahatlığı ve kot ruhunu, khakinin ince ve nazik estetiği ile birleştirmek.

Sonbahar/Kış 2013 sezonu için yeni üretilen Alpha dar kesim ve dar paça pantolon, üç duruş şeklinin en sıkı olanı. Ayrıca dikkat çeken ve jilet gibi keskin bir estetik yapıya sahip... Belirgin ve modern çizgisi ile Alpha, riviera mavisi ve şarap kırmızısı gibi bu sezonun cesur renk seçenekleriyle ve yine aynı koleksiyondaki çift dokuma, yakası düğmeli gömlekle kombinlenmiş olarak vitrinlerde yerini alıyor.

Dar kesim ve dar paçalı Alpha Khaki düz paça açıklığı ile dar bir kalıba sahip. Bele ve kalçaya hafifçe oturan silueti ile giyeni rahatlatıyor ve bacaklara doğru inceliyor. Umarsız ve hafif tarzı sayesinde, dokuma kumaştan yapılmış Dockers® gömlek ve ince “Slim Jim” kravat ile harika duruyor.

Standart dar paça Alpha Khaki, her zamanki düz siluete sahip. Kalıbı ne çok dar ne de çok bol görünüyor. Stil sahibi ve kendinden emin duruş için mükemmel kesim.

Dockers®, sezonun ikinci turunda bir renk ve kumaş cümbüşünün yanı sıra bu seçeneklerle uyumlu üstler sunuyor. Bunlar, her biri belirgin, basit çizgilerden oluşan ve elyaftan yapılmış bir gardırop oluşturmanın temel unsurları.  Bu koleksiyon, sonbaharın serin havası için üst üste giymeye müsait mükemmel montlar, yelekler, kalın örgü hırkalar ve birçok çeşit gömlek sunuyor. Dokulu, katmanlı olacak şekilde işlem görmüş, taş kesicilerin yaptığı işi anımsatan Dockers® Alpha kot apreler, yünlü gömlekler ve katran siyahı kanvas montlarla giyildiğinde mükemmel duruyor. Alternatif olarak, Dockers®’ın Alpha Khaki klasik balıksırtı çizgili pantolon ile dokuma kumaştan yapılmış tek çizgili saf beyaz gömleği deneyebilir ve görünüşünüzü brogue ayakkabılarla veya trekking botlarıyla tamamlayabilirsiniz.

Dockers® SF Koleksiyonu
Bu sezonun ürünleri ince ve sofistike çizgilerin üzerine kurulu. Hem dar hem de oturan kesim seçenekleriyle Dockers® SF Khaki pantolonlar, farklı desenlerdeki yün kumaşlardan üretildi. Şık bir tarz ve sıcaklığı birleştiren pantolonlar, sert ve kara tavlanmış tüvit spor ceket veya gri tebeşir çizgili yürüyüş montu ile birlikte şık bir görünüm sunuyor.  Şu anda moda olmasının yanı sıra Dockers® SF Khaki’ler zamanın ötesine geçen bir tasarım algısıyla geliştirildi, hassasiyetle ve mevcut en kaliteli kumaşlar kullanılarak dikildi. Dockers® SF Khaki pantolonlardan birinin kesiminde veya siyah ve gri kruvaze ceketin belinde daha düz bir siluet elde etmek için yapılan hafif bir daraltma, erkek fiziğini mümkün olan en iyi biçimde tamamlamak üzere daha yumuşak ve gündelik bir görünüm sunuyor.

Koleksiyonlardaki hem kullanışlı hem de zamanın ötesine geçen ürünleriyle Dockers®, bu sezon da San Francisco’daki kökenlerini keşfetmeye devam ediyor. Sonuç olarak da ortaya, fikrini bağırmadan ifade etmeyi becerebilen Sonbahar/Kış 2013 ürün grubu çıkıyor. 


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri