D’S Damat yeniden İstiklal Caddesi’nde

26 Mart 2013 Salı

Tam 30 yıl önce 16 metrekarelik bir ofisle İstiklal Caddesi’nde faaliyetlerine başlayan D’S Damat, 30 yıl sonra 245 metrekarelik mağazasıyla “prime lokasyon” olarak tanımlanan caddeye tekrar döndü. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Gelecek planlarımız için, dünyada pazar lideri markaların uyguladığı büyük bir dönüşüm projesi başlattık. Yılda 5 milyon ürün satışı gerçekleştiren grubumuz tüm yapılanmasını bu rakamı 15 milyona çıkartmak üzere, planlanıyor” dedi. Grup, 5 yıl sonra toplam 800 milyon liralık ciroyu hedefliyor

ds-damat-yeniden-istiklal-caddesinde

Türkiye erkek giyim pazarının önemli markalarından D’S Damat, “prime lokasyon” olarak tanımlanan ve İstanbul’a gelen her turistin mutlaka geçtiği İstiklal Caddesi’nde 245 metrekarelik mağazasını faaliyete soktu. 1983 yılında aynı caddede 16 metrekarelik bir alanda çalışmalarına başlayan marka, bu lokasyon için 3 yıldır hazırlık yapıyordu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Böyle bir markanın, dünyanın en ünlü markalarının yer almaya çalıştığı Beyoğlu gibi bir lokasyonda olması oldukça önemli” diye konuştu.

Büyüme devam edecek
Süleyman Orakçıoğlu, D’S Damat’ın ve tüm grubun gelecek planlamaları hakkında da açıklamalar yaptı. Son 7 yılda 7 kat büyüme gerçekleştiren D’S Damat markasının, önümüzdeki 5 yılda da büyümeyi devam ettireceğine dikkat çeken Orakçıoğlu, “Gelecek planlarımız için, dünyada pazar lideri markaların uyguladığı büyük bir dönüşüm projesi başlattık. Yılda 5 milyon ürün satışı gerçekleştiren  grubumuz tüm yapılanmasını bu rakamı 15 milyona çıkartmak üzere, planlanıyor” diye konuştu.

Kurulan sistemin, hız ve verimlilik üzerine dizayn edildiğini söyleyen Orakçıoğlu, “ Bu sistem, mağaza ve ciro artışı olarak bize yansıyacak. Yurt dışında rekabetçilik anlamında gün geçtikçe güçleniyoruz. Girdiğimiz her ülkede en az 5 – 6 mağaza açmayı hedefliyoruz. 2013 yılı sonunda D’S Damat ciro hedefimiz 170 milyon lira. Bu rakamı 5 yıl sonra D’S Damat için 550 milyon lira; tüm grup için ise 800 milyon liraya çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Orakçıoğlu, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Polonya, Irak gibi yakın ülkelerde D’S damat markasıyla yer alacaklarını, Uzakdoğu’da ise Tween ile yola devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Tween Uzakdoğu’nun yıldızı olacak
Orka Holding’in A plus giyim markası Tween, dünyaca ünlü tasarımcı Pierangelo d'Agostin tarafından hazırlanan kreasyonlarıyla Uzakdoğu pazarında lider olmayı hedefliyor. Dünya moda merkezinin Londra’dan Tokyo’ya kaydığını hatırlatan Orakçıoğlu, “ Tween yeni konseptiyle bağımsız bir marka olacak. Hong Kong, Seul, Pekin gibi kentlerde varolacağız” diye konuştu.

Orakçıoğlu son olarak, ortakları İnvestcorp’un, birlikte büyüme anlamında çok istekli olduğunu söyleyerek, “Birlikte büyüme hedeflerimiz var. Önümüzdeki dönemde yurtiçinde veya yurt dışında marka satın alabiliriz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri