Gençler LC Waikiki’yi 8 dakikada turluyor

28 Nisan 2016 Perşembe

LC Waikiki, sanal gerçeklik (VR) gözlüğü uygulaması ile insan kaynakları alanında bir ilke imza atıyor. Türkiye’de moda perakendesinin lideri konumunda olan LC Waikiki, yenilikçi bakışını kampüslere taşıyor. İnsan kaynakları alanında ilk kez kullanılan sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması ile LC Waikiki, Türkiye’nin dört bir yanından üniversitelerde öğrencilere 8 dakikalık sanal ziyaret deneyimi yaşatıyor. Özel olarak tasarlanan gözlüğü takan öğrenciler, LC Waikiki’de kendilerini bekleyen çalışma ortamını 3 boyutlu olarak gezme imkanı buluyor

gencler-lc-waikikiyi-8-dakikada-turluyor

Türk moda perakende sektörünün lider markası LC Waikiki, yenilikçi bakış açısını insan kaynakları alanında hayata geçirdiği yeni bir projeyle bir kez daha ortaya koyuyor. 28 ülkedeki mağazaları aracılığıyla tüketicilerle buluşan LC Waikiki, 3 bin kişinin çalıştığı merkez ofisini üniversite kampüslerinde öğrencilerin sanal ziyaretine açıyor. Dünyanın en çok konuştuğu teknolojik gelişmelerinden biri olan sanal gerçeklik gözlüğü, moda sektöründe ilk kez bir insan kaynakları projesi olarak LC Waikiki tarafından kullanılmaya başlandı.


LC Waikiki sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması, ilk olarak üniversite kampüslerinde öğrencilerin deneyimine sunuluyor. Gözlükle LC Waikiki’nin merkez ofisindeki 6departmanda, 15 farklı birimde çekilen 8 dakikalık 3 boyutlu görüntü, akıllı telefon, sayesinde izlenebiliyor. Üniversiteli öğrenciler, LC Waikiki’nin aktif çalışma ortamını teknolojinin sunduğu sanal gerçeklik imkânı ile kampüste gözlemleme fırsatı yakalıyor. Uygulama ile üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, markanın renkli çalışma dünyasını daha yakından tanıyarak merkez ofiste iş imkânı sunulan departmanları yakından görebiliyor.


Üniversiteli öğrenciler projeyle profesyonel hayatı keşfedecek
LC Waikiki merkez ofiste her yıl ortalama 250 yeni mezun istihdam eden LC Waikiki, Nisan ve Mayıs aylarında Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileri ile buluşuyor. Bu üniversitelerdeki öğrencilere LC Waikiki’de kendilerini bekleyen profesyonel yaşama dair ipuçları ise sanal gerçeklik gözlük deneyimi aracılığıyla anlatılıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri