Hilfiger Denim Koleksiyonu yaza hazır

23 Şubat 2015 Pazartesi

Amerika yollarında geçen bir seyahatten ilham alan Hilfiger Denim 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonu Heartland, çöller ve dağlık arazilerden göz alıcı sahillere kadar ülkenin güzel manzaralı, eşsiz ve ilginç noktalarını ziyaret ediyor. Bilinen rotaların dışına çıkan koleksiyonda, rock‘n’roll stili, denizci ve askeri etkilerle yorumlanıyor

hilfiger-denim-koleksiyonu-yaza-hazir

Hilfiger Denim 2015 İlkbahar/Yaz Kadın Koleksiyonu’nda üç farklı tema ön plana çıkıyor. Maceranın başladığı Mountains temasında, jarse ve deri, naylon ve file, dokuma ve örgü, polar ve dantel gibi değişik malzemeler birlikte kullanılmış. Tekniğin önemli bir rol oynadığı bu grupta; üstten boyama, soğuk boyama ve metalik unsurlar yaygın olarak görülürken soldurulmuş, doğal ve ham bitişler natürel görünüme vurgu yapıyor.

Bandana desenleri, ekoseler, perçinli süslemeler ve Navaho desenleri gibi batı etkileri grafik tişörtlerde, biyelerde ve detaylarda göze çarpıyor. Formula 1 kırmızısı, lacivert ve klasik beyaz ana renk paletini oluşturuyor. Amerikan stilinin yeni, modern ve sofistike bir yorumu olan Mountains temasına, kaktüs çiçeği ve bayrak mavisi ise beklenmedik renk vurguları katıyor.

Koleksiyonun ikinci teması olan Desert, nötr ve toprak renkleri eskitilmiş, vintage esintili tonlarla buluşturuyor. Örgülerde, grafik desenler, süslemeler, kontrast renkli dikişlerde ise metalik vurgular dikkat çekiyor. Denim yıkamalar, ham bir etki yaratırken, pilot montu rahat, vintage bir estetiği tamamlıyor. Yeni kamuflaj ve hayvan desenleri temanın temel unsurları arasında. Tişörtlerde, beyaz renk blokları ve çiçek desenleri kullanılmış.

Kadın koleksiyonundaki son tema olan Coast, Miami sahillerinin cazibesini Los Angeles’ın rahat ve New York’un preppy stilleriyle bir arada sunuyor. Etnik esintili ve tropik çiçekli desenler, yeni çizgililerle birlikte kullanılırken, boncuklu işlemeler ve retro grafik desenler görünümleri tamamlıyor. Dokuma ve jarse karışımı elbiseler, plaj için ideal. Denim stillerinde dantel, batik boyama ve ham finiş gibi özellikler, aşındırılmış, degrade ve yumuşak formlarla birlikte kullanılmış bir his yaratıyor.

Hilfiger Denim 2015 İlkbahar/Yaz Erkek Koleksiyonu, Amerikan ruhundan ilham alan Desert temasıyla başlıyor. Temel tonlar olan mürekkep siyahı ve koyu indigo renkleriyle preppy stile motosikletçi yorumu katılmış. Kara yolculuğunun etkileri grafik desenli tişörtlerde kendini gösteriyor. Kaplama ve yıkama kumaşlarla dokulu ama ağır olmayan, kullanılmış bir görünüm yaratılmış. Desenlerde aşırı büyük, patlamış ve abartılmış şekiller ön planda. Aynı zamanda eklektik bir tarz yaratmak için birbiri üstüne beş farklı kamuflaj ton kullanılabiliyor. Pigment boyalar ve dokuma tişörtler temel unsurlar arasında. Hilfiger Denim’in imzası olan stillerden motosikletçi montu ise her görünüme fark katıyor.

Yolculuğun ikinci durağı Mountains temasında, atletik stiller, net çizgilere ve kolejli görünümlere ilham vermiş. Amerikan sporlarından esintiler, grafik desenli tişörtlerde, sade logolarda ve net çizgilerde görülebiliyor. Formula 1 kırmızısı, taş grisi ve beyazdan oluşan ana renk paleti, biye ve fermuar uçları gibi detaylarda da görülüyor ve turkuaz patlamalarıyla canlanıyor. Triko ve gömleklerde pembe de kullanılmış. Sade, kolejli ve canlı bir stil sunan temada, pantolonlarda orta mavi tonlarının yoğun olarak tercih edildiği görülüyor.

Macera, yaz desenlerinin ve tonlarının hâkimiyet kurduğu Coast temasıyla sona eriyor. Temel parçalar; domates kırmızısı, tavus kuşu mavisi ve limon yeşili gibi canlı renklerle yorumlanırken beyazlar ve şambre kumaşlarla dengelenmiş. Koleksiyonun vazgeçilmezi şort mayolar, çeşitli fotoğraf baskıları, preppy çizgiler, yoğun renkler ve kamuflaj desenleriyle sunuluyor. Yoğun canlı renklerde naylon ceketler de temada ön plana çıkan tasarımlar arasında. Hawaii desenleri, yazlık dokumalar ve şortlar rahat bir estetiğin yansımaları.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri