Karaca, yeni markasıyla gençlere yöneldi

24 Ağustos 2012 Cuma

Cumhuriyet’in kurulmasına şahitlik eden ilk konfeksiyon markası Karaca’nın geyikleri doğurdu! 100 yıllık efsanenin geyiklerinin ‘Toss’laşmasından yeni bir marka dünyaya geldi

karaca-yeni-markasiyla-genclere-yoneldi

Sadece 40 yaş ve üstüne hitap eden marka imajından uzaklaşarak kadınları giydiren Karaca, yeni markası Toss ile gençlere yöneldi. Çift Geyik Karaca, geyiklerin toslaşmasından esinlenerek yaratılan yeni gençlik markası ‘Toss’la 18’lik delikanlılara hitap ediyor. Türkiye’de moda ve renkler konusunda 35 yaş üstünün geleneksel tavrını da kırmayı hedefleyen Çift Geyik Karaca, Toss’la yeni bir marka yaratmanın ötesinde sokakta radikal bir değişim başlatmayı planlıyor.

Genç geyikler İtalyan aileye emanet
Logosunda toslaşan iki genç geyiğin sembolize edildiği Toss markası İtalyan Bonacchi ailesine teslim edildi. Versace, Donna Karan, Calvin Clein gibi dünya markalarına kreasyon hazırlayan İtalyan modacı Alfio Bonacchi, eşi Anna Romiti ve oğlu Andrea Bonacchi Toss için çalışıyor. İstanbul’a sürekli gelip giden Bonacchi ailesi, 2 yıl süren bir Ar-Ge ile ortaya çıkan Toss markasıyla Çift Geyik Karaca’yı gençleştiriyor.

Toss’un ilk mağazası Adapazarı’nda açıldı
Çift Geyik Karaca Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güneş, yaptığı açıklamada, Toss’un genç, modern ve güçlü erkeğin yeni markası olacağını belirterek, Türkiye’deki gençleri klasik renklerin dışına çıkartacaklarını söyledi.“Gençler Avrupalıdan daha Avrupalı giyinecek” diyen Güneş, mağazalaşma sürecinde öğrenci şehirlerine öncelik vereceklerini açıkladı.

Güneş’in verdiği bilgiye göre, daha şimdiden 72 adet Çift Geyik Karaca mağazalarında satış noktası oluşturulan Toss için 2013 yılında Türkiye genelinde 10 mağaza açılması planlanıyor. 2012 yılının ilk Toss mağazası ise Adapazarı’nda açıldı.

1917’de çorap atölyesinde doğdu
Çift Geyik Karaca, 1917 yılında Bandırma’da çorap atölyesi olarak doğdu. 1949 yılında “Karaca Örme Sanayi” olarak İstanbul’da üretime başladı ve üst gelir grubunun triko markası haline geldi. 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk tekstil markası olarak adını ekonomi tarihine yazdırdı.

Daha önce takım elbise, ayakkabı ve gömlek gibi erkek koleksiyonuna sahip olan Çift Geyik karaca, 2011’in Mart ayında kadın giyim segmentinde ürünler üretmeye başladı. 2013 yılından itibaren kadın koleksiyonuna çanta ve ayakkabıyı ekleme kararı alan Çift Geyik Karaca, Toss markasıyla gençlere yöneldi. Çift Geyik Karaca, yıllık milyonu aşan üretim kapasitesi, ürünlerinde kullandığı yüzde 100 yün İtalyan ipliğiyle moda tutkunlarına klasik ve yenilikçi tarzı bir arada sunuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri