LC Waikiki, sektörün standartlaşmasından yana

17 Mart 2015 Salı

Moda ve perakende sektörünün lideri LC Waikiki, Türk Standartları Enstitüsü Yıllık Tekstil Ayna Komitesi’nin bu yılki toplantısına ev sahipliği yaparak, tekstil sektöründeki standart oluşturma çalışmalarına katkıda bulundu

lc-waikiki-sektorun-standartlasmasindan-yana

LC Waikiki, Türk Standartları Enstitüsü Tekstil Ayna Komitesi’nin sektöre yönelik yeni standartlar hakkındaki paylaşım ve bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı. Birleşmiş Markalar Derneği tarafından da desteklenen toplantıya, sektörün önde gelen kuruluşları ve yöneticileri katılımlarıyla büyük destek verdi.

Türkiye standartların belirlenmesinde rol oynuyor
LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü ve TSE Tekstil Ayna Komitesi Başkanı Gülperi Savcı Tandar’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Tandar, özellikle Avrupa bünyesinde Türkiye’nin yalnızca standart uygulayan tarafta kalmayıp artık standartların hazırlanmasında da önemli görevler aldığına vurgu yaptı.

TSE Temsilcisi Dr. Hatice Bektaş’ın standartlar ile ilgili konuşmasının ardından, LC Waikiki Kurumsal Akademi Teknik Eğitim Müdürü ve Komite Üyesi Marianne Lucking ile LC Waikiki Kumaş Tedarik Müdürü ve Komite Üyesi Dr. İbrahim Güneş, Avrupa Birliği’nde son bir yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaştı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanı Meral Karaaslan ise tüketici ürünlerinin tehlikeli kimyasal madde içeriğine yönelik piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin tebliğler ve tekstilde yasaklı kimyasallar ve ülke mevzuatları üzerine önemli açıklamalarda bulundu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri