LCW’den 8 milyon dolarlık yeni fabrika

06 Kasım 2014 Perşembe

LCW’nin de bağlı olduğu Küçükler Holding şirketlerinden Trikotek, 8 milyon dolar yatırımla Kilis Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu Kilis’in ilk modern entegre üretim tesisi olan Elyaftriko adlı fabrikasını faaliyete geçirdi

lcwden-8-milyon-dolarlik-yeni-fabrika

Küçükler Holding grup şirketlerinden Trikotek’in Kilis’teki Elyaftriko adlı triko üretim tesisi, 05 Kasım 2014 tarihinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katıldığı resmi törenle açıldı. Siyaset ve iş dünyasından isimlerin de katıldığı törene Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ile Trikotek ve Elyaftriko Yönetim Kurulu Başkanı Münir Can ev sahipliği yaptı. Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Elyaftriko üretim tesisinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Kilis ve bölgesinde gerek istihdam gerek ekonomik açıdan yaratacağımız katma değerden dolayı büyük heyecan duyuyoruz. Türkiye’nin gelişen potansiyeline paralel olarak Trikotek’in sergilediği başarı sonucu, Kilis’e yeni bir üretim tesisi daha kurulmasına karar verdik. İstanbul, Bangladeş ve Batman’daki yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyerek Kilis’e bu modern üretim tesisini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kilis’teki bu yeni yatırımımızla birlikte, Trikotek olarak 2015 sonunda toplam 60 milyon dolar ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Hedeflenen bu ihracat rakamının 20 milyon dolarını Kilis’teki üretim tesisimizden gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”dedi.

Bölgeye istihdam kaynağı olacak
Kilis’teki fabrikada üretilecek ürünlerin başta Avrupa olmak üzere toplam 6 ülkeye ihraç edileceğini belirten Küçük sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk etapta 200 Kilisli gence istihdam sağlayan fabrikamız, tam kapasite üretime geçtiğinde 500 kişiye iş imkânı sunacak. Kilis’te yeni üretim tesisimiz de dâhil olmak üzere Trikotek olarak toplam istihdam sayımız 2 bine ulaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin 2023 yılı vizyonu doğrultusundaki 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşılmasına yönelik katkılarımızı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Trikotek olarak 200 milyon dolar ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yine bu rakamın 100 milyon dolarlık kısmını Kilis’teki üretim tesisimizden gerçekleştirmeyi öngörüyoruz. Markalı ihracat tarafında ise 2023 yılında LC Waikiki olarak, 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu yatırımımızla birlikte, Kilis bundan böyle Avrupa’nın triko üretim merkezlerinden biri olacak.”

8 milyon dolar yatırım yapıldı
Kilis’in tarihte İpek Yolu üzerinde bulunan önemli bir merkez olduğuna da dikkat çeken Vahap Küçük, Türkiye'nin son yıllarda yakaladığı ekonomik başarı ile birlikte bugün Kilis’in, layık olduğu konuma yeniden kavuşmakta olduğu görüşünü paylaştı. Trikotek olarak, Kilis ve bölgesinin hammaddeye erişim kolaylığı, Kilis’teki lojistik imkânların genişliği, kentin genç ve üretken bir nüfusa sahip olması, Kilis yerel yöneticilerinin destek ve teşviki gibi nedenlerden dolayı Kilis’e yatırım kararı aldıklarını belirten Vahap Küçük, 6 ay gibi kısa bir sürede inşaatını tamamladıkları fabrika için toplamda 8 milyon ABD doları yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi ve bunun yerel tedarikçilerin de devreye girmesiyle birlikte bölgeye daha fazla katma değer olarak yansıyacağını hatırlattı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri