Levi’s kadınların sesini duydu

23 Kasım 2012 Cuma

Jean’in yaratıcısı Levi’s hazır giyimde devrim yaptı. 60 bin kadından alınan beden örneklerine göre tasarlanan yeni modeller, kadınların jean seçimini kolaylaştırıyor. Modeller; Slight Curve( Zarif Kıvrımlar), Demi Curve ( Doğal Kıvrımlar), ve Bold Curve (Çarpıcı Kıvrımlar) olarak 3 kalıba ayrıldı. Levi’s Curve ID kadınlara; “Beden ölçüsü değil, şekil önemlidir” diyor. Levis Kadından Sorumlu Ürün Müdürü Başak Akiş Başer ve Pazarlama Müdürü Serra Şenol’dan Levi’s Curve ID’yi dinledik

levis-kadinlarin-sesini-duydu

Fulya B. ÖZTÜRK

Levi’s Curve ID’yi tanıyabilir miyiz? Projenin fikri nasıl doğdu?
Serra Şenol: Beden ölçüsü değil, şekil önemlidir diyen Levi’s, Curve ID ile denim endüstrisinde bir devrim yarattı. 2010 yılında piyasa çıkan Curve ID tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar tarafından çok sevildi. “Levi’s neden böyle yeni bir yaklaşım getirdi” derseniz, yapılan araştırmalar kadınlar için jean alışverişinin kâbus olduğunu ve onların kendi vücut tiplerine uygun jean bulamadıklarını gösteriyordu. Levi’s Curve ID devriminden önce jean’ler sadece tek bir üst blok ve farklı paça şekillerinden oluşuyordu.  Bu yüzden kadınlar rahat ettikleri, kendilerini iyi hissettikleri jean pantolonu çok zor buluyordu. Jean’ın yaratıcısı Levi’s kadın vücudunun şekil, ölçü ve bedenini anlamak için dünyanın farklı yerlerinden yaklaşık 60 bin kadının vücut şeklini 3 boyutlu olarak analiz etti. Araştırmalar bize kadın vücut şekillerinin kalıp farklılıklarından oluştuğunu ve gerçekten de tek bir kalıpla kadınların ihtiyacını karşılamanın mümkün olmadığını gösterdi. “Kalıp farklılıkları nedir” dersek bu aslında bir terzi terimidir ve üst basen ile alt basen arasındaki ölçüm farkı için kullanılır. Kalça ve basen ne kadar kıvrımlıysa, kalıp farkı o kadar yüksektir. Bu araştırma ve kalıp farklılıklarından yola çıkan Levi’s Curve ID’yi yarattı.

Levi’s Curve ID’nin farkı nedir?
Başak Akiş Başer: Curve ID jean endüstrisinde şimdiye kadar geçerli olan alışılmış standartların dışında beden ölçüsü yerine ilk defa beden şekline odaklanan yepyeni bir alışveriş deneyimi sunuyor. Vücut ölçüleri arasındaki farklardan yola çıkan Levi’s, 3 farklı vücut şekli tanımladı; Slight Curve( Zarif Kıvrımlar), Demi Curve ( Doğal Kıvrımlar), ve Bold  Curve (Çarpıcı  Kıvrımlar). Bu 3 vücut şekline daha detaylı bakarsak, Slight Curve kadınlar biraz daha düz vücut şekline sahiptirler. Slight curve jean’ler bu vücut şekline sahip kadınların üzerine tam oturur, bellerini sıkmaz ve bellerinin inceliğini ortaya çıkarır. Demi Curve kadınların vücut şekilleri eşit orantılıdır. Demi Curve Jean’lar, bu vücut şekline sahip kadınların orantılı vücut şekillerini ortaya çıkarır ve bacakları uzun gösterir. Bold Curve kadınların vücut şeklilleri ise kum saati gibi de tanımlayabileceğimiz şekilde daha kıvrımlıdır. Bold Curve Jean’lar kıvrımları belirginleştirir, belde potluk ve boşluk oluşmasını engelleyerek mükemmel görünüm sağlar. Unutmayalım ki Curve ID,  “Beden ölçüsü değil, şekil önemlidir” der. Örneğin ben 26 beden bir Bold Curve’um. Ayrıca Levi’s Curve ID koleksiyonunun diğer özelliklerine bakarsak bu ürünler vücut kıvrımlarını saran kesimlerin yanı sıra kalçayı daha güzel gösteren arka ceplere, rahatlık sağlayan bel bandına, kadınsı estetik görünüm sağlayan özel rivet düğme ve dikiş detaylarına ve tabi ki her Levi’s ürününde olduğu gibi kaliteli kumaş ve yıkamalara sahip.

Levi’s® Curve ID’yi adım adım anlatabilir misiniz? Mağazaya giden müşteriler hangi aşamalardan sonra sahip oluyor bu özel jean’e?
Başak Akiş Başer: Mağazalarımıza gelen müşterilere Curve ID ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra onları kişiye özel bir ölçüm seansı ile mükemmel jean’e bir adım yaklaştırıyoruz.  Levi’s tarafından özel olarak hazırlanan ölçüm kitleriyle gerçekleşen seansta müşterinin çok fazla vaktini almadan hangi vücut tipine sahip olduğunu paylaşıyoruz. Daha sonra müşterinin stiline ve ihtiyacına göre mükemmel jean’e ulaşmasını sağlıyoruz. Curve ID vücut tiplerini öğrenen müşteriler daha sonraki alışverişlerinde tekrar ölçülmeye gerek duymadan vücut şekillerine en uygun jean’e hızlıca sahip olma şansını yakalıyor. Hem kendi vücutlarını daha yakından tanımak hem de bu benzersiz alışveriş deneyimini yaşamak için tüm kadınları mağazalarımıza bekliyoruz.
 

Her vücut şekline tek bir kesim mi öneriyorsunuz?
Başak Akiş Başer: İdeal Curve ID’sini bilen kadınlar, farklı bel yüksekliklerine ve paça tiplerine göre alışveriş yapabilir. Normal bel ve yüksek bel seçeneklerinin yanı sıra gençleri hedef alan düşük bel Curve ID modellerimiz de bulunuyor. Ayrıca slim, skinny, düz paça ve boru paça olmak üzere 4 ana paça alternatifimizin yanı sıra, moda trendleri doğrultusunda flare paça gibi sezonel paça alternatiflerimiz de koleksiyonumuzda yer alıyor. Curve ID koleksiyonundaki ürünler güçlü kumaş ve yıkama alternatifleriyle destekleniyor.

Curve ID koleksiyonunda bu sezona özel yenilikler var mı?
Serra Şenol:  Levi’s Curve ID bu sezon yepyeni bir modeli kadınların beğenisine sunuyor. İncelerek skinny silueti oluştururken bileklerde genişleyen Levi’s Curve ID Bootcut Skinny, klasik bootcut’a modern bir yorum katarken, bacakları seksi ve ince gösteriyor. Seksi skinny kalıbı ile birleşen yeni paça kesimi bu sezon kadınların favorisi olacak. Bu sezon koleksiyonda yeni yıkamaların yanı sıra özel kaplamalı kumaşlar da kadınların beğenisine sunulacak.
 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri