Lüks tüketimde ilk akla gelen marka Vakko

09 Haziran 2015 Salı

75 yılı aşkın köklü geçmişi ile moda kavramına farklı bir bakış açısı ve sunum getiren Vakko, bugün Türkiye’nin övünç duyduğu markaların arasında yer alıyor

luks-tuketimde-ilk-akla-gelen-marka-vakko

Araştırma şirketi DORinsight’ın gerçekleştirdiği “Lüks Pazarlama Araştırması”nda, Vakko’nun Türk halkı nezdindekini değeri gözler önüne serildi. Araştırma sonuçlarına göre 18 yaş ve üzerinde, AB SES (sosyoekonomik statü) segmentine mensup, Türkiye genelinde kadın ve erkekler ile yapılan araştırmada, tüketicilerin aklına gelen ilk yerli lüks markalar sorgulamasında Vakko yüzde 32’lik oranla ilk sırada yer alıyor.

Vakko daha çok “35 yaş ve üzeri grupla, A SES segmentine mensup kişilerin” ilk aklına gelen lüks yerli marka olurken, “Yardımlı ve yardımsız akla ilk gelen yerli lüks marka skorları” toplandığında yine Vakko’nun yüzde 64 ile öne çıkan ilk marka olduğu görülüyor.

Vakko, yerli-yabancı marka ayrımı olmadan yapılan “Lüks marka dendiğinde akla gelen isimler” sorgulamasında da yabancı markalarla birlikte ilk beşte yer alan tek Türk markası. Vakko bu sorgulamada yüzde 56’lık skoruyla ikinci sırada yer alıyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 75’ine göre lüks markaların en önemli özelliği kaliteli olmaları. Bunu yüzde 61 ile iyi tasarım, yüzde 58 ile markanın özgün ve farklı olması takip ediyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri