Orka Akademi yeni mezunlarını verdi

04 Şubat 2014 Salı

Orka Holding ile geleceğin 27 perakende yöneticisi hazır. Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile dünya modasına yön veren Orka Holding, perakende sektörünün geleceğine yatırım yapmayı sürdürüyor. Kurucusu olduğu Orka Akademi ile dört yıldır sektöre yönetici yetiştiren şirket, 12 dönemde 27 yeni mezun verdi

orka-akademi-yeni-mezunlarini-verdi

Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile dünya modasına yön veren Orka Holding, “Perakende sektöründe verimlilik” hedefiyle 2010 yılından bu yana geleceğin yöneticilerini yetiştirmeyi sürdürüyor. İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliğiyle kurucusu olduğu Orka Akademi çatısı altında 2010 yılından bu çalışmalarını yürüten şirket, perakende sektörü için geleceğin 27 yönetici adayını daha mezun etti.  Perakende sektöründe orta ve üst düzey yönetici yetiştirme programları kapsamında eğitim veren Orka Akademi’nin mezun ettiği yönetici adayı sayısı, 12 dönemde toplam 103 kişiye ulaştı.

Orka Holding’in stratejik iş planlarına yönelik tasarlanan “Management Traniee Programı” ile eğitim alan, marka kültürünü tanıyan, gelişime açık ve liderlik özellikleri taşıyan yönetici adayları, yeni pozisyonlarına terfi etti. Ayrıca holding bünyesinde, 2013 döneminde 261 mağaza müdürünün yanı sıra, toplam 167 müdür yardımcısı, satış danışmanı ve kasa sorumlusu da Orka Akademi’de eğitim görmüş oldu.

Bilimsel yöntem izleniyor
Orka Akademi “Management Trainee” programı, katılımcılara, güçlü yanlarını firmaya daha çok katma değer sağlayacak hale getirme, gelişime açık yönlerini tamamlama ve kariyer sahibi olma fırsatı sunuyor. Kariyer Yönetimi parametrelerinde, İstanbul Kültür Üniversitesi akademisyenleri tarafından eğitim sonunda yapılan sınav ile firmaya başvuru aşamasında uygulanan işe yetkinlik test sonuçları, değerlendirmenin akademik ortalamasını oluşturuyor.

Orka Holding’te performans değerlendirme sonuçları, her çalışana yılda iki kez uygulanıyor. “Management Trainee”  programına, firmada altı ayını dolduran her personel katılabiliyor. Ölçme değerlendirme ardından analiz ve takip süreci ile devam eden programda başarılı olan Damat Tween ve D’S Damat mağaza çalışanları, norm kadrolar doğrultusunda terfi alarak, kariyerinde yükselme fırsatını yakalıyor veya firmanın büyüme projeksiyonları doğrultusunda yetenek havuzunda bekletiliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri