Rota Orta Amerika kategori kozmetik

26 Aralık 2013 Perşembe

Kolombiya, Honduras, Panama, El Salvador ve Trinidad Tobago’da mağaza açmak için Promerica adlı bir bankayla görüşmelerini sürdüren Koton, önümüzdeki dönemde kozmetiğe girmeyi planlıyor

rota-orta-amerika-kategori-kozmetik

2013 yılını yüzde 40 büyüme ve 1.2 milyar lira ciroyla kapatacaklarını söyleyen Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, 245’i Türkiye’de olmak üzere 350 mağazaya ulaştıklarını kaydetti. Önümüzdeki yıl için de yüzde 40 büyüme hedeflediklerini belirten Yılmaz, Toplamda 4 bin 500 kişiyi istihdam ettiklerini açıkladı. Yılmaz, “Üçer yıllık iş planları yapıyoruz. Bu çerçevede 2016’da 1.6 milyar dolar ciro hedefi koyduk. Dolar kuruna göre bunu revize edebiliriz ama öngörümüz bu. Orta Amerika planlarımızı da hayata geçirirsek 4 kıtada faaliyet gösteren bir marka olacağız” dedi.

Rotalarını Güney Amerika ve Güney Asya’ya çevirdiklerini açıklayan Yılmaz, şu bilgileri verdi, “Amerikalı ayakkabı devi Payless’in eski CEO’su Michael Massey ve Promerica adlı bir bankanın teklifini değerlendiriyoruz. Anlaşma sağlarsak Panama, Kolombiya, Honduras, Venezuella, El Salvador, Kosta Rika, Ekvator ve Trinidad Tobago’da mağazalar açacağız.”

8 ülkede mağaza
Promerica’nın kendilerine ciddi bir planla geldiğini ve kurulacak şirkete 20 milyon dolar sermaye koymak istediklerini anlatan Yılmaz, “10 yılda 500 milyon dolar cirolu bir şirket planıyla geldiler. Sıkı pazarlık yapıyorlar. 8 ülkede mağaza açma planları var” dedi.

Singapur ve Endonezya’da görüşmelerinin sürdüğünü kaydeden Yılmaz, Batı Avrupa’ya da Almanya’dan açılacaklarını anlattı. Yılmaz, “Romanya, Sırbistan, Slovakya, Yunanistan, Makedonya gibi Doğu Avrupa ve Balkan ülkelerinde varız. Şimdi Almanya ile Batı Avrupa’ya geçiyoruz. 2014’de Almanya’da 4 mağaza açma planımız var. Yunanistan’da Ermu adlı bizim İstiklal Caddesi gibi bir cadde var. O caddenin de en büyük mağazasını açmak için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

İlk ürünler parfüm ve oje
Yeni kategori olarak kozmetiğe gireceklerini açıklayan Gülden Yılmaz, ilk ürünlerinin ise parfüm ve oje olacağını anlattı. Bu yıl 40 milyon adet ürün sattıklarını kaydeden Yılmaz, bu ürünlerin 30 milyon adedini Türkiye’den aldıklarını söyledi. Bir süre önce iç giyim ve jean’e girdiklerini hatırlatan Yılmaz, “2014’te iç giyimde 30 milyon lira ciro, 1.5 milyon adet satış hedefimiz var. Jean’de 60 milyon lira hedefimizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki yaza erkek jean ürünlerimiz geliyor. Onun da eklenmesiyle bu kategoride 150-200 milyon lira civarında ciro bekliyoruz” dedi.

C&A’nın boşalttığı mağazaya Koton geldi
Mecidiyeköy’de Profilo Alışveriş Merkezi’nin karşısırda 3 bin metrekarelik bir mağaza açtıklarını söyleyen Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, C&A’in boşalttığı mağazaya geçtiklerini belirtti. Yılmaz, “Beyoğlu’nda Benetton’un olduğu bina da yenileniyor. Orada da 2 bin 300 metrekare brüt alanlı mağaza açacağız. Toplamda 4 kata yayılacağız” dedi.

Kaynak: Milliyet / Eylem Türk


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri