Silk & Cashmere’de değişmeyen tek şey değişim

12 Eylül 2014 Cuma

Tekstil sektörünün başarılı ismi Ayşen Zamanpur tarafından kurulan ve dünyanın zengin saf kaşmir koleksiyonunu üreten Silk & Cashmere’de ikinci neslin yönetime geçmesiyle birlikte göz alıcı yeni bir dönem başlıyor

silk-cashmerede-degismeyen-tek-sey-degisim

İkinci neslin yönetime katılmasının ardından markada yeni bir döneme geçtiklerini belirten Silk And Cashmere CEO’su Ayşen Zamanpur, “Kalıcılık, kalite, prestij, başarılı girişim gibi özdeşleştiğimiz değerleri çok önemsiyoruz. Bu değerlerimizin yanı sıra şimdi; günceli daha çok yakalayan bir marka hedefimiz var. Silk And Cashmere’in gerçek bir dünya markası olmasına yönelik tüm koşulları sağlayacak bir değişim dönemine giriyoruz” dedi.

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” mottosuna inandıklarının altını çizen Ayşen Zamanpur, Silk And Cashmere olarak 360 derecelik bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kuruluşundan bu yana geçen 22 yılda, 5 kıtada, 26 ülkede, yüzlerce şehirde mağaza ve corner açarak global bir marka haline gelen Silk And Cashmere, son olarak geçtiğimiz yıl Paris Sanayi ve Ticaret Odası tarafından verilen  “Uluslararası Yatırımcı Ödülü”nü kazandı.

Logo yeniden tasarlandı
Gerçekleşen bu değişimin pazarlama stratejilerinden büyüme planlarına, görsel standartlarından mağaza dekorasyonuna, koleksiyonlarından logoya kadar markanın her detayını kapsadığını anlatan Zamanpur tüm konularda yurtdışından uzman danışmanlık aldıklarını da belirtti. Yurtiçi ve yurtdışındaki tüm mağazalara yansıtılan bu değişimin habercisi ve sembolü olarak firmanın logosu da değişti.

“Rönesans sanattır, felsefedir, uyanıştır, değişimdir”
Rönesans adı verilen bu yeni dönem, Ayşen Zamanpur’un oğlu Ferhat Zamanpur tarafından yönetiliyor. Los Angelas’ta University of Southern California İşletme ve Pazarlama bölümlerinde çift anadal okuyan Ferhat Zamanpur, okul bitince Amerika Birleşik Devletleri’nde kalıp bir sağlık şirketinin pazarlama departmanında çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek şirkette çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Markanın işleyişini temelden öğrenen Ferhat Zamanpur, Genel Müdür Yardımcısı olarak işleri devraldı.

Rönesans’ın en büyük yaratıcısının Ferhat Zamanpur olduğunu ifade eden Ayşen Zamanpur, bu süreç hakkında şu bilgileri verdi, “Üniversitelerde “girişimcilik” dersi veriyor olabilirim, 22 yılda çok güzel, çok başarılı bir marka yaratmış olabiliriz. Ama bence bu değişime karşı durmak anlamına gelmemeli. Tüm bu süreç o kadar içime sindi ki yıllardır hep ikinci neslin gelip değişimi başlatmasını beklemiş gibi hissettim. Eğer oğlum Ferhat işe elinin ucuyla girseydi ve tüm değerleri, 22 yıllık geçmişi bir kalemde silecek radikal kararlarla ilerleseydi kesinlikle karşı dururdum.  Ama her aşamasını anlatarak, ikna ederek dünyadan örnekler göstererek ilerledi. Kararlarını bizimle tartıştı, yönlendirmemiz olursa dikkate aldı. Onun için bu değişim içime çok siniyor.”

Değişimi bir felsefe olarak gören Zamanpur, “Rönesans sanattır, felsefedir, uyanıştır, değişimdir. Ama aslında insanı öne çıkartmıştır. Markamızın özünde 22 yıldır bizi bugünlere taşıyan müşterilerimiz var; tüm dünyadaki Silk And Cashmere müşterilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri