Süvari ölüleri de giydiriyor

02 Aralık 2013 Pazartesi

Süvari Giyim Romanya'da kültürel farklılıklar nedeniyle sadece günlük yaşamda değil cenazelerde de boy gösteriyor

suvari-oluleri-de-giydiriyor

Romanya’da kamu kurum ve kuruluşlarında takım elbise giyme zorunluluğu yok. Erkekler, bu tip elbiseleri sadece özel günlerde kullanıyor. Bu da özellikle erkek giyim firmalarını zorluyor. Bu koşullarda Süvari Giyim Romanya pazarına üç farklı AVM’de üç mağaza açarak girdi. Son bir ay içinde yapılan açılışlarla 9 ülkede faaliyet gösteren Süvari Giyim’in mağaza sayısı 130’a ulaştı.

2023 hedefi bin mağaza
2012 verilerine göre Romanya’da geçen yıl 201 bin 104 kişi yaşamını yitirdi. Bunlardan 103 bin 354’ü erkekti. Türkiye ’deki Ortodoks cenazeleriyle Romanya’da yapılan tören arasında kültürel farklılıklar bulunuyor. Türkiye’deki cenazelerde tabut açık bırakılmazken ölümden sonra yeniden doğuşa inanan Rumenler için güzel kıyafetlerle gömülmek büyük önem taşıyor. Süvari de tercih edilen firmalar arasında bulunuyor. Sadece cenazelerde değil günlük kullanımda da Süvari ismi her geçen gün daha çok görülüyor.

Süvari Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, orta segment profilin yeni geliştiği, ancak doygunluğa ulaşmadığı pazarlara öncelik verdiklerini belirtiyor. Coşkun, belirledikleri pazarlara direkt giren bir firma oldukları için oldukça detaylı fizibiliteler yaptıklarını söylüyor. Süvari Genel Müdürü Fatih Coşkun, Romanya pazarına yaptıkları yatırımla ilgili olarak “Buradayız, çünkü çok yakın bir ülkeden geliyoruz. Yalnızca mesafe olarak değil, kültürel olarak, giyim anlayışı olarak ve alışveriş alışkanlıkları olarak da kendimizi Romanyalılara çok yakın hissediyoruz” diyor.

Süvari Giyim’in büyüme hedefleri Romanya ile sınırlanmış değil. Süvari, 2017 yılında dünya çapında toplam 300, 2023 yılında yine dünya çapında toplam bin mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Rusya’da 4, Kazakistan’da 4, Azerbaycan’da 2, Ukrayna’da 2, Romanya’da 2, Irak’ta 2, Fas’ta 3 mağaza açılması planlanıyor. Yeni ülke olarak ise Mısır, Bulgaristan ve Sırbistan gibi ülkeler gündemde bulunuyor. Ahmet Coşkun, şirketin ciro hedefleriyle ilgili ise, “2013 yılını bir önceki yıla göre yüzde 22 arttırarak yaklaşık 150 milyon TL ciro ile kapatacağız. 2014 yılında yine yüzde 32 büyümeyi hedefliyoruz. 2014 yılsonu ciro hedefimiz asgari 200 milyon TL” diyor.

Kaynak: Radikal / Cüneyt MuharremoğluGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri