Küresel ısınma mücadelesine Boyner’den destek

06 Mart 2015 Cuma

Perakende sektöründe ‘Yeşil Ofis’ ünvanını alan ilk şirket olan Boyner Büyük Mağazacılık, WWF’nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) dünya genelinde düzenlediği Sweater Day (Kazak Günü) etkinliğine katılarak, küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye destek verdi

kuresel-isinma-mucadelesine-boynerden-destek

Küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla WWF tarafından iki yıl önce Kanada’da ilan edilen Sweater Day (Kazak Günü), Boyner Büyük Mağazacılık Merkez Ofisi’nde de uygulandı. Boyner çalışanları rengârenk kazaklar giyerek, hem enerji verimliliğine dikkat çekti, hem de çalışma ortamına renk kattı.

Perakende sektörünün ilk Yeşil Ofis diplomasına sahip olan Boyner Büyük Mağazacılık’ta Kazak Günü’nde sıcaklık üç derece düşürülerek, enerji tüketimi azaltıldı. Küresel ısınma ve enerji verimliliği konusundaki duyarlılığı artırmak amacıyla renkli aktiviteler de düzenlendi. Çalışanlar arasında yapılan ‘en renkli kazak’ ve ‘en anlamlı mesaj’ yarışmasını, Ceyda Su isimli çalışan kazandı. Su, ödül olarak WWF’nin projesi kapsamında bir ‘panda’ evlat edindi. Su’ya günün anısına bir sertikifa verilerek, oyuncak panda da hediye edildi.
  
Boyner’den örnek çevre duyarlılığı
Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin (WWF) tasarruf ve iyileştirme uygulaması ‘Yeşil Ofis’ programına 2013 yılında üye olan Boyner Büyük Mağazacılık Merkez Ofisi, ‘Yeşil Satın Alma’ ilkelerini hayata geçirdiği, karbon ayaz izini azalttığı, çalışanlarını sürece dâhil ettiği için 4 Haziran 2014 tarihinde ‘yeşil ofis diploması’ almaya hak kazandı. Boyner Büyük Mağazacılık, toplam karbon ayak izini yüzde 16, su ayak izini yüzde 17 azaltarak emisyon azaltım hedeflerine ulaştı. Boyner Holding üzerinden İklim Platformu’nun da üyesi olan Boyner Büyük Mağazacılık, Karbon Azaltım Projesi çerçevesinde raporlamalar gerçekleştiriyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri