Levi’s’tan 3 bölümlük 501 belgesi geliyor

21 Mart 2016 Pazartesi

İkonik marka Levi's, 3 bölümlük belgesel filmiyle 501®'i ve onun Amerikan tarihinin ortasındaki konumunu kutluyor

levistan-3-bolumluk-501-belgesi-geliyor

Levi's 501®, ilk orjinal blue jean olarak 20 Mayıs 1873'de doğdu. 501®, 140 yıl içinde eskisinden de popüler hale geldi. İkonik marka, Kuzey Karolinalı Cone Mills Denim'le  olan ortaklığının 100’üncü yıl kutlamasına ithafen, The 501® Jean: Stories of an Original belgeselini gösterime sunuyor. 15 Mart günü NYC, Londra, Buenos Aires ve Caracas'da ilk gösterimi gerçekleşen film; orijinal 501® serisinin kültürel  geçmişini ve etkileşimlerini içeriyor.


Üç bölümden oluşan The 501® Jean: Stories of an Original, modern Amerika'nın hikayesinin ortasına Levi’s 501®'i koyuyor. "Worlds Of Work", "Style" ve "Rebellion"ı kapsayan belgeselde Henry Rollins, John Baldessari, Scott Schuman, Andy Spade, Mark McNairy, Erin Wasson, Gary Burden, Eddie Huang, Jim Walrod, Kim Hastreiter, Mel Ottenberg, Michael Polish, Steven Alan, Alexandra Richard, Greg Chapman, Lee Ranaldo, Rachael Wang, Josh Peskowitz ve daha pek çok isimle yapılmış olan röportajları bulabilmek de mümkün.


Film, folk müziğin en kalıcı karakterinden Ramblin' Jack Elliot tarafından anlatılıyor. Elliot, 50'lerin sonunda yaptığı çalışmalarla Bob Dylan'dan Pete Seeger'a, Rolling Stones'dan Grateful Dead'e pek çok müzisyene ilham verdi.


Birinci Bölüm: The 501® GOES TO WORK
The 501® Jean: Stories of an Original'ın ilk bölümünde 501® serisinin izi sürülüyor. Geçmişte maden işçileri, kovboylar ve endüstri işçileri için dayanıklı bir kıyafet olan 501®, bugün de neredeyse tüm çalışanlar tarafından giyilmeye devam ediyor.
https://youtu.be/z-a-dNu8g_8


İkinci Bölüm : STYLE
Levi's® bir zamanlar stil ve görünüşten çok, işlevsel olarak tercih ediliyordu. 1930'lardaki kovboy filmleriyle, herkes o kovboy filmlerinin bir parçası olmayı, kovboy yaşam tarzını benimsemeyi istedi. Hollywood yıldızlarının on yıllar boyunca giymesiyle 501® serisi, stil ikonu haline geldi. Günümüzde de hala modern zamana ilham veren dizaynı ile stilinde öncü olmaya devam ediyor.
https://youtu.be/UXdt-YjkmMM


Üçüncü Bölüm: REBELLION
501®, karşı kültür için bir sembol oldu ve yıllar boyunca Amerikan kumaşları kullanılarak dikildi. 50'lerdeki  isyancılar, Büyük Buhran sonrasında işçilerden sahiplendikleri bu jeanleri gururla giydiler ve saygısızlık ve dayanışmanın sembolü haline getirdiler. James Dean'den Marlon Brando'ya, Jack Kerouac'dan Jackson Pollock'a kadar bir çok star tarafından giyilen 501®, gençler için gençlik ve isyanın sembolü oldu. İsyanlar, on yıllar boyunca açık sözlülük, bireysellik ve 501® aşkında birleşti.
https://youtu.be/VP2UmVs7IT4
 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri