Paşabahçe 77 yıllık logosunu yeniledi

06 Eylül 2012 Perşembe

Türkiye’nin köklü markalarından ve dünyanın en büyük üç cam ev eşyası üreticisinden biri olan Paşabahçe, marka kimlik çalışmaları doğrultusunda logosunu da yeniledi

pasabahce-77-yillik-logosunu-yeniledi

Global bir üretici ve satıcı olarak dünya genelinde sayısız pazarda önde gelen oyuncular arasında yer alan Paşabahçe, bünyesinde bulunan alt markalarını ve bu markaların birbirleriyle olan ilişkilerini yeniden yapılandırırken, 77 yıllık logosunu da yeniledi. Paşabahçe markasının günümüz koşullarına adapte edilmesi hedefiyle gerçekleştirilen yeni logo çalışmasıyla, marka kimliği bugünün görsel gereksinimlerine göre yeniden düzenlendi.

Paşabahçe’nin yeni logosunda öne çıkan unsurlardan olan damlalardan biri, camın doğallığını ve doğaya zarar vermeden sonsuz kere dönüştürülebilmesini vurgulayan bir su damlasını, diğer damla ise camın şekillendirilmeden önceki akışkan halini stilize ediyor. Amblemin oval formu, Paşabahçe’nin bir önceki logosundan günümüze taşınan bir unsur olurken, ortada yer alan beyaz bölüm Paşabahçe’nin ‘P’sini simgeliyor.

Türkiye’de ısıya dayanıklı kaplar için jenerik isim haline gelen; mutfaklarda sağlık ve lezzeti tek bir ürünle birleştirebilen yegâne marka olan Borcam da, Paşabahçe’nin marka yapılandırma projesi kapsamında logosunu yeniledi. Borcam, bundan sonra yenilikçiliği çağrıştıran, modernize edilmiş yeni logosuyla mutfaklardaki yerini alacak.

Marka mimarisini ve markalarının birbiriyle olan ilişkilerini yeniden konumlandıran Paşabahçe, ikram sektörüne özel olarak üretilen ve ambalajlanan ürünlerini ‘Paşabahçe Professional’ altında toplarken, porselen ürünlerinde kullanmakta olduğu ‘Paşabahçe Porcelain’ markasını korudu. Renkli ve desenli ürünler, daha önce olduğu gibi yine ‘Paşabahçe Workshop’ markası altında kalırken, Paşabahçe’nin özel cam kompozisyonu kullanılarak el imalatı ve/veya makina üretimi yöntemleriyle şekillendirilen kristal ürünler ‘Paşabahçe Superior’ markası altında yer aldı.

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman, günümüzün görsel dünyası ve teknolojinin getirdiği yeni logo kullanım alanlarının, köklü markaların logolarını güncelleme ihtiyaçlarını da beraberinde getirdiğini belirtti. Kırman, “Paşabahçe logosu da bu gerekliliğe cevap verebilecek bir şekilde, geçmişinden kopmadan güncellendi. 77 yıldır akıllara kazınmış olan Paşabahçe logosu aslına uygun kalınarak revize edildi” dedi.

Paşabahçe’nin yürüttüğü marka geliştirme çalışmalarıyla 77 yıllık geçmişinden taşıdığı mirası daha da güçlü ve güvenli bir biçimde geleceğe taşıyacağını belirten Kırman, dünyanın en büyük üç cam üreticisinden biri olmalarını sağlayan değerleri koruyarak, günümüzün ve geleceğin gereksinimlerine uygun revizyonlarla, her geçen gün büyüyerek Türkiye’nin gurur veren markası olmayı sürdüreceklerini söyledi. Ahmet Kırman, “Güncellenmiş logomuz 77 yıllık mirasımızla gelecek bakışımızı buluşturuyor” dedi.

Kaynak: Marketing Türkiye


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri