Perakende’nin ABC’si artık üniversitede

03 Mart 2015 Salı

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, perakendenin ABC’sini Boyner Grup’tan öğrenecek. CUP 4204 kodlu “Perakende Yönetimi (Retail Management)” kredili dersini alan Bahçeşehir Üniversiteliler, perakende sektörünün inceliklerini okuldayken öğrenme fırsatı yakalayacak

perakendenin-abcsi-artik-universitede

Türkiye’nin halka açık gıda ve elektronik dışı perakende grubu olan Boyner Grup, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine sektörün inceliklerini uygulamalı olarak öğretiyor. “Perakende Yönetimi (Retail Management)” dersi bu yıl da yeni öğrencilerin katılımı ve Boyner Grup yöneticilerinin eğitmenliğiyle başlayacak. Bahçeşehir Üniversitesi ilk kez 2012 yılında Boyner Grup’la işbirliği yaparak Perakende Yönetimi dersini Co-Op programı kapsamında üniversitedeki tüm öğrencilere seçmeli ders olarak sunmuştu.

Her hafta farklı bir yöneticiden dersler
Perakende Yönetimi dersinde perakendenin dünü, bugünü ve geleceği, perakende pazarlaması, operasyon yönetimi, moda ve trendler, perakende matematiği, çok kanallı perakendecilik ve perakende sektöründe sürdürülebilirlik gibi konular işleniyor. Co-Op projesi çerçevesinde Bahçeşehir Üniversitesi ve Boyner Grup tarafından birlikte oluşturulan programa göre her hafta farklı bir perakende yöneticisi deneyimlerini akademik bir bakış açısıyla öğrencilerle paylaşıyor.

Saha ziyareti imkanı da bu eğitimde
Perakende Yönetimi dersi aynı zamanda öğrencilere mağaza ve saha ziyaretleri yapma imkânı da tanıyor ve dersi alan öğrenciler için Boyner Grup’ta staj yapma imkanı da sağlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda işletme, ekonomi, uluslararası finans, uluslararası ticaret ve işletmecilik,  Avrupa Birliği ilişkileri bölümlerinden 200’den fazla öğrencinin aldığı ders, bu yıl da ilgi görmeye ve bahar döneminin popüler dersleri arasında yer almaya devam ediyor.

Öğrencilere staj imkanı da sunuluyor
Öğrencilerin geçtiğimiz yıllarda programa gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Boyner Grup İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu: “Bu proje ile perakende sektörüne ilgi duyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri için yeni bir bakış açısı sunuyor, sektörü tanımalarını ve isterlerse staj yapmalarını sağlıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi artık Türkiye’de de perakende sektörü gençlere çok iyi bir kariyer vaad ediyor. Ayrıca satış ve müşteri deneyiminin her aşamasıyla ilgili bilgi ve tecrübe kazanmak farklı birçok sektörde başarılı olmanın da anahtarı. Değişen müşteri ihtiyaçları ve gelişen teknoloji ile perakende en yenilikçi ve hızlı sektörlerden biri haline geldi, yepyeni görevler türedi.  Sektörümüzdeki nitelikli çalışan sayısı artarken Bahçeşehir Üniversitesi ile yürüttüğümüz bu işbirliği bizim için de büyük önem taşıyor.” dedi.

Perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu yetişmiş işgücüne dikkat çeken Bahçeşehir Üniversitesi COOP direktörü Ömer Yücel ise Boyner Grup ile yürütülen Perakende Okulu’na ilişkin yaptığı değerlendirmede: “Küresel ekonomide perakende sektörünün önemi dikkate alındığında bu alanda yetişmiş işgücünün gerekliliği de gittikçe artıyor. Bu kapsamda öğrencilerimize perakende sektörünün önemini aktarmak, bu alandaki iş fırsatlarını anlatabilmek için Türkiye'deki en büyük gıda ve elektronik dışı perakende grubu olan Boyner Grup ile bu dersi açma gereği duyduk. 4 yıldır CO-OP kapsamında Boyner Grup yetkilileri tarafından başarıyla yürütülen derslerle 209 öğrencimizi perakende yönetimi konusunda bilinçlendirdiğimizi ve bu sektördeki istihdamı olanaklarının çeşitliliğini aktardığımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde okuyan 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri için açılan “Perakende Yönetimi (Retail Management)” dersi haftada 1 gün 3 saat olmak üzere veriliyor ve dersin bir vizesi ve bir de final projesi bulunuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri