Altınbaş’tan sanata destek

08 Kasım 2013 Cuma

Marlborough Gallery New York Sergisi öncesi Ahmet Güneştekin onuruna yemek verildi

altinbastan-sanata-destek

Dünya sanat tarihinin önemli duraklarından Marlborough Gallery, 26 Kasım-4 Ocak günlerinde New Yorklu sanatseverleri Ahmet Güneştekin sergisiyle buluşturuyor. Açılacak  sergi sebebiyle de sanatçı onuruna Nişantaşı Park Şamdan’da özel bir kutlama yemeği verildi. Altınbaş Mücevherat, Ahmet Güneştekin’in çalışmalarını destekleme kararı aldı. İstanbul’da Altınbaş Mücevherat’ın katılımıyla gerçekleşen yemekte sanat, siyaset, medya, iş ve cemiyet hayatından önemli isimler bir araya geldi.

Sanatın uluslararası gücüne ve etki alanına inanarak Ahmet Güneştekin’in kişisel sanat yolculuğuna ve Marlborough Gallery’ye destek vereceğini açıklayan Altınbaş Mücevherat’a teşekkürlerini sunan Ahmet Güneştekin, onuruna verilen yemekte gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi, “Mezopotamya ve Anadolu’nun yüzyıllar boyunca Batı kültürlerinin hegemonyası ve politize edilmiş dinlerin baskısı altında tutsak kaldığını ifade ederek bu toprakların ve halklarının sanatıyla, edebiyatıyla, şiiriyle, müziğiyle, geleneksel kültürüyle özgürleşeceğine ve gün gittikçe daha da tükenen insanlığa bir güneş gibi umut ve ışık olacağına artık daha çok inandığını.”

Altınbaş’ın sanata yaptığı yatırımların her gün biraz daha büyüyeceğini belirten Altınbaş Mücevherat CEO’su Ali Bulut, gecede gerçekleştirdiği konuşmada, “Türk markalarının Türk sanatçılara verdiği destek, uluslararası arenada kültürel varlığımızın daha da pekişmesini ve güçlenmesini sağlıyor. Altınbaş Mücevherat olarak, bu topraklardan çıkan yaratıcılığı ve sanatı tüm dünyaya duyurmak için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz” dedi.

Ahmet Güneştekin’in Mayıs 2013 itibariyle Marlborough Gallery sanatçıları arasına katılmasının da kutlandığı yemeğe Hasan Kosif, İnci Aksoy,  Ali Güreli,  Ruken-Metin Mızraklı, Zelal- Dara Kırmızıtoprak, Olgaç Artam,  Kenan İmirzalioğlu  gibi ünlü isimlerin yanı sıra 100’ü aşkın davetli katıldı.

2013 Venedik Bienaliyle eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği son sergisiyle, uluslararası sanat kişileri ve önde gelen sanat kurumlarının dikkatini üzerine çekmeye başlayan Ahmet Güneştekin, Marlborough Gallery’nin, 7-10 Kasım günleri arasında bu yıl 8’incisinin düzenleneceği uluslararası sanat fuarı Contemporary İstanbul’da gerçekleştireceği sergisinde de yer alıyor. Contemporary İstanbul sergisi, Marlborough Gallery New York’ta 26 Kasım’da başlayacak olan “Ahmet Güneştekin: Son Dönem Resimler” başlıklı sergisi öncesinde Ahmet Güneştekin’in Marlborough Gallery bünyesinde gerçekleştireceği ilk sanat etkinlik olma özelliği de taşıyor.

Ahmet Güneştekin, Aralık 2013’te Marlborough Gallery bünyesinde yer alacağı Art Basel Miami Beach’ten sonra 2014 yılında gerçekleştirmeyi planladığı sanat etkinlikleriyle Türkiye ve uluslararası sanat yolculuğuna devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri