Bizansın Muhteşem Takı Sanatı Goldaşa İlham Verdi

26 Eylül 2008 Cuma

Eski ve yeniyi modern yorumlarla tasarımlarına yansıtan Goldaş geçmişin zengin kültürlerinin izlerini sürmeye devam ediyor.

bizansin-muhtesem-taki-sanati-goldasa-ilham-verdi
Metanet ve cesaretin tarihsel simgesi Theodora Goldaşın yeni koleksiyonu için ilham kaynağı oldu. Koleksiyon köklü bir geçmişe sahip Bizansın gösterişli takı kültürünü günümüze taşıyor. Cesaretiyle Bizansta nam salan Theodora bir hipodrom bekçisinin kızıyken Bizans İmparatoru Justinyen ile evlenerek Bizans İmparatoriçesi olur. Theodora güzel olduğu kadar hırslı, cesaretli ve zekidir. Bu özellikleri sayesinde büyük bir isyanın bastırılmasına katkıda bulunur ve Justinyenin Bizans'ın en kudretli yöneticilerinden biri olarak tarihe geçmesini sağlar. Goldaşın Theodora Koleksiyonu bu azmi ve cesareti ifade ediyor. Koleksiyonda Bizans dönemine ait sembol ve stillerin yanı sıra reprodüksiyonlar da yer alıyor. Bizans takı kültüründe özellikle küpelerde çok sık kullanılan, ölümsüz ruhun sembolü daire ve Bizans düğün törenlerinde gelinlere, genç kızlıktan kadınlığa geçişin bir sembolü olarak takılan yarım ay formlu küpeler koleksiyonun bütününde ön plana çıkıyor. Dönemin en çok kullanılan figürlerinden bir olan, cennet bahçelerini simgeleyen tavuskuşu motifli takılar da koleksiyonun özel parçaları arasında yer alıyor. Goldaş tasarımcılarının Bizans takı kültürü üzerine yaptıkları uzun araştırmalar sonucu yaratılan koleksiyonda yer alan takılar, dönemin renk ve motif zenginliğini taşıyor. Bizans kuyumculuğunun özgün form ve tekniklerinin kullanıldığı iri ve gösterişli takılar dönemin takı sanatını da gün yüzüne çıkarıyor. Bizans kültüründe çok popüler olan red agat, green agat, onix, turmalin, zümrüt, turkuaz, ametist, jade, inci gibi renkli doğal taşlar ve zincirler koleksiyonu tamamlıyor. Birbirinden farklı pek çok ürünün sunulduğu koleksiyonda onbir ayrı setin yanı sıra yüzük ve küpe tasarımları da bulunuyor. Bizansın cesur imparatoriçesi Theodora ile aynı adı taşıyan koleksiyonla geçmişin izlerini sürecek, Bizansın gösterişine takılarınızla eşlik edeceksiniz.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri