Maggi, et firelerini minimuma indiriyor

01 Ekim 2014 Çarşamba

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin ev dışı tüketim alanında faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional, Dünya ve Türkiye için yepyeni ürünü “Maggi® Tavuk Döner Marinasyon Harcı” lansmanını Uluslararası Bolu Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nde yaptı. Özellikle, ateş karşısında yavaş yavaş pişen etin, suyunu ve yağını kaybetmesiyle meydana gelen fireyi önemli ölçüde azaltan Nestlé Professional’ın bu yeni ürünü tavuk döner yapan işletmeler için tasarruf sağlayacak

maggi-et-firelerini-minimuma-indiriyor

Maggi® Tavuk Döner Marinasyon Harcı ile hazırlanan tavuk dönerler ilk kez geçtiğimiz günlerde Mengen Festivali’nde katılımcılara ikram edildi. Bu yıl Nestlé tarafından desteklenen ve 30’uncusu gerçekleşen geleneksel festivalde, Mengen Aşçılar Federesyonu’nun oranizasyonu ile 3 bin 227 kişi, Nestlé Professional, Maggi, Nestlé Çikolata ve Nestlé Docello logolu aşçı ceketi ve kep giyerek, Guinness Hakemleri tarafından  kayıt altına alındı.

Profesyonellerin çözüm ortağı Nestlé Professional’ın Türk damak tadına uygun olarak geliştirdiği Maggi® Tavuk Döner Marinasyon Harcı özellikle tavuk döner ustalarının işlerini çok kolaylaştıracak ve fireyi azalttığı için de tasarruf etmelerini sağlayacak.

Bolu Mengen’de gerçekleşecek 600 yıllık aşçılık geleneğini yaşatan Festival’de tanıtılan bu yenilikçi ürünle artık ustalar, tavuk döner pişirirken etten daha az fire verecek. Nestlé’nin yenilikçi ürün geliştirme gücü ve teknolojisiyle hazırlanan yeni harç, döner satılırken en büyük problem olan ateş karşısında yavaş yavaş pişen etin suyunu ve yağını kaybetmesiyle meydana gelen fireyi minimuma indiriyor.

Tavuk döner ustaları için hazırlanan Maggi® Tavuk Döner Marinasyon Harcı, küçük ve orta ölçekli işletmelere, geleneksel marinasyon yöntemlerine göre çok daha pratik ve hesaplı bir marinasyon süreci sağlıyor. Ürün, endüstriyel tavuk döner üreticileri için de zaman ve maliyet açısından büyük fırsat sunarken, vadettiği lezzet standartıyla da fark yaratıyor.

Nestlé Professional’ın Maggi® Tavuk Döner Marinasyon Harcı, dünyada ve Türkiye’de ilk kez Bolu Mengen Aşçılar Festivali’nde kullanıldı. Bölgenin 600 yıllık aşçılık geleneğinin bayramı niteliğindeki festival, bu yıl 30’uncu kez gerçekleştirildi. Festivali düzenleyen ve dünya klasmanında şefler yetiştiren Mengen Aşçılar Federasyonu’nun sponsorluğunu ise Nestlé üstlendi.

Bu yılki festivalde Mengenli ustalar, Guiness Rekorlar Kitabı’na girmek için özel bir etkinlik de düzenlendirler. Mengen Aşçılar Federasyonu, merkezi Londra’da bulunan Guiness’e başvurusunu yaparak, resmi hakem tayinini organize etti. 3 bin 227 kişi, Nestlé Professional, Maggi, Nestlé Çikolata ve Nestlé Docello logolu aşçı ceketi ve kep giyerek, Guinness Hakemleri tarafından kayıt altına alındı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri