Manisa Kırkağaç kavunu da artık Metro’da

27 Kasım 2014 Perşembe

Türkiye’nin yerel değerlerine sahip çıkan ve ‘Coğrafi İşaretli Ürünlerimiz’i dünyaya tanıtan Metro Toptancı Market, şimdi de Manisa Kırkağaç kavununa kapılarını açtı. Özel standında asılı olarak şubat sonuna kadar saklanabilme özelliği taşıyan Kırkağaç kavunuyla Metro’da satışa sunulan Coğrafi İşaretli Ürün sayısı da 47’ye yükseldi

manisa-kirkagac-kavunu-da-artik-metroda

Metro Toptancı Market, Anadolu’nun farklı bölgelerine özgü doğa koşullarında ve uzman işgücüyle yetiştirilen coğrafi işaretli ürün gamına Manisa Kırkağaç kavununu da ekledi. Metro marketlerinde özel askı stantlarında satışa sunulan Kırkağaç kavunu, özellikle restoran ve otellerin yoğun ilgisini çekiyor. Genel olarak olgunlaşmış dönemdeki lezzetiyle bilinen Kırkağaç kavunu, ağustostan aralık sonuna ve hatta ideal koşullar sağlandığında şubat ayına kadar tazeliğini koruyabiliyor.

47 kalem ürün Coğrafi İşaret tescilli
Türkiye’de faaliyet gösterdiği ilk günden bu yana yerel değerlere sahip çıkan bir anlayışla hizmet veren Metro Toptancı Market, bu amaçla coğrafi işaretli ürün gamını zenginleştirmeye devam ediyor. Metro’nun yerel üreticilerden başlayarak yurt dışına uzanan üretim-satış zinciri her geçen gün büyüyor. Manisa Kırkağaç kavunuyla birlikte bugün Metro raflarında, 47 adet coğrafi işaret tesciline sahip ürün yer alıyor ve bu rakam, Türkiye’de tescil almış olan coğrafi işaretli tarım ve gıda ürünlerinin üçte birine denk geliyor.

Metro’nun ‘Coğrafi İşaretli Ürünler’ projesi sayesinde, Finike Portakalından Taşköprü Sarımsağına, Giresun Fındığından Aydın İncirine, Zile Pekmezinden Ortaca Limonu ve Ege Sultani Üzümüne kadar pek çok coğrafi işaretli ürün, dünyanın farklı yerlerindeki Metro raflarında tüketiciyle buluşuyor.
Metro, coğrafi işaretli ürünler için yeni bir pazar oluştururken, yerel üreticiyi eğitiyor ve üreticinin rekabet gücünü artırıyor. Yerel ürünlerin GLOBAL G.A.P. standartlarında üretilerek markalaşmasına destek verirken, bu ürünlere tescil kazandırıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri