Maret’te hedef yüzde 100 büyüme

18 Haziran 2015 Perşembe

10 ay önce el değiştiren Maret, gerçekleştirilen yatırımlar ve Kayar ailesinin sektördeki deneyimi sayesinde ilk 6 ayda yüzde 25 büyümeyi başardı. Hedef, 2015 sonuna kadar yüzde 100 büyümeyi sağlamak

marette-hedef-yuzde-100-buyume

Sektöre kaliteli hammadde sağlamanın yanı sıra, güçlü bir marka şemsiyesi altında, şarküteri mamulleri sunmayı hedefleyen Kayar ailesi, bu amacını gerçekleştirmek için 2005 yılında, Namet’i bünyesine kattı.

2014’te Maret’i de aynı çatı altında birleştiren Kayar ailesi, sektördeki deneyimi ve gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde Maret’in hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümesine öncülük etti. Maret, ilk 6 ay içerisinde cirosunu yüzde 25 oranında artırdı.

2015 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Maret Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar şunları söyledi: “Kayar ailesi olarak öncü bir vizyonla şekillendirdiğimiz profesyonel yönetim anlayışımız sayesinde, etin her alanında lider olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Hedeflerimiz doğrultusunda 2013’ten bu yana iki önemli aksiyon gerçekleştirdik. İlk olarak 2013 yılı başında, Koç Topluluğu’ndan Harranova Besi Çiftliği’ni satın aldık. Yaptığımız yatırımlarla burayı çiftlikten çatala lezzet hikayemizin başlangıç noktası haline getirdik. 2014’ün Temmuz ayında ise Koç Topluluğu’nun bir markası olan Maret, taşınmazları ile birlikte bünyemize katıldı. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sayesinde Maret’te, ilk 6 ayda, yüzde 25 oranında bir büyüme sağladık. Yeni aksiyonlarımızla birlikte, yılsonuna kadar bu rakamın yüzde 100’e ulaşacağını düşünüyorum.”


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri