Markafoni mağazalaşmaya devam edecek

25 Şubat 2016 Perşembe

Markafoni.com, 2015 yılında 7,7 milyon üyeye ulaşırken sırasıyla en çok kadın ayakkabısı, erkek tişörtü ve parfüm satışı gerçekleştirdi

markafoni-magazalasmaya-devam-edecek

Markafoni, Türkiye’deki perakende deneyimini zenginleştirmek için 2015 yılı sonundan itibaren fiziksel mağazalarıyla tüketicileri buluşturmuştu. 2015 satışları ile ilgili değerlendirme yapan Markafoni CEO’su İlker Baydar, 7,7 milyon üyeye ulaştıklarını aktararak şunları söyledi:

“E-ticaret, tüketiciye sayısız olanaklar sağlıyor. Bunun bir nedeni de bizlerin yaratıcı ve tüketici odaklı yenilikler sunmamız.  Örneğin 2015’te her ay ortalama 610 kampanya yürütmüşüz. Bu tüm yıl için 7 binin üzerinde kampanya anlamına geliyor. Bu çeşitlilik ve zenginlik sayesinde aylık ziyaretçi sayımız 22 milyona dayandı. İşbirliği yaptığımız markalar ise 4 bine yaklaştı.”

Yine 2015 yılında sırasıyla en çok kadın ayakkabısı, erkek tişörtü ve parfüm satışı gerçekleştirdiklerini aktaran Baydar, “Yüzde 70'i kadın ayakkabısı olmak üzere 1 milyon çift ayakkabı satmışız. Burada önemli olan nokta şu: E-ticarette önemli bir eşik çoktan aşılmış durumda. Ayakkabı, tişört gibi fiziki olarak görmeden, dokunmadan alınmayacağına inanılan ürünlerin artık internette en çok satılan ürünler haline geldi.” dedi.

2016 yılında da mağazalaşmaya devam
Hem e-ticareti hem de geleneksel perakendeciliği geliştirdiklerini söyleyen Baydar sözlerini şöyle sürdürdü: “2015 sonunda açmaya başladığımız mağazalarımızla müşterilerimiz artık mağazaya gelip online sipariş verebiliyor, internetten verdiği siparişlerini teslim alıp, iadelerini yapabiliyor. Dijital mecralardaki liderliğimizi koruyarak 2016 yılında müşterilerimize bu ayrıcalıkları daha fazla noktada sunmak için mağazalaşma yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri