Markalar AnfaşFood Product’tan önce buluştu

09 Aralık 2013 Pazartesi

21’inci Food Product Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı, Türkiye’nin uluslararası markalarını bir araya getirdi

markalar-anfasfood-producttan-once-bulustu

Türkiye’de üretim yapan içecek firmaları 19–22 Şubat 2014 günleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenecek ve Türkiye’de sektörün en kapsamlı uluslararası fuarı olarak kabul edilen AnfaşFood Product Fuarı için bir araya geldi.

İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel’de yapılan toplantıya Şarap Üreticileri Derneği Başkanı ve Kavaklıdere Şarapları Murahhas Azası Ali Başman, Doluca AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Sibel Kutman Oral, Kayra – Mey içecek Şarap Bölümü Geliştirme Müdürü Gözdem Gürbüzatik, Mey İçecek Sert Alkollü İçecek Bölümü İş Geliştirme Müdürü Bahadır Demir, Vinkara Genel Müdürü Selen Taftalı Çağlar, Mutfak Dostları Derneği Genel Başkanı Ahmet Örs, Milliyet Gazetesi Yazarı ve İçki Uzmanı Mehmet Yalçın, Gusto Dergisi Projeler Müdürü İsmail Karpuzoğlu, Anfaş Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, AnfaşFood Product Fuarı Direktörü Münevver Duran ve Anfaş Kurumsal Satış ve Pazarlama Yönetmeni Sedef Yılmazer katıldı.

Anfaş Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer içki firmalarının AnfaşFood Product Fuarı’yla ihracat imkanlarını arttırma hedefi üzerinde yurtiçinde ve 30 hedef ülkede yapılan yoğun çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Seçer, dünyaca meşhur master of wine ( uzman şarap tadımcılarının ) ve diğer alım heyetlerinin fuara davet edildiğini ve geniş katılımın beklediğini vurguladı.

Seçer, “AnfaşFood Product Fuarı içinde hazırlanacak özel dekorasyonlu şarap sokağında şarap firmaları profesyonellere tanıtım yapma imkânı bulacaklar ayrıca Baküs Yayıncılık katkıları ile hazırlanan “2. Profesyonel Tadım Günleri” etkinliği ile geçen sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’den ve Dünyanın dört bir köşesinden uzman tadımcı ve somelier’ler fuarı ziyaret edecekler” dedi.

AnfaşFood Product Fuarı’nda 18 yaşın üzerindeki sektör profesyonellerine yönelik olarak ve TAPDK yönetmeliklerine uygun alkollü içeceklere ayrılan özel bölümde tanıtım yapılıyor.

Fuar alanı içerisinde ayrılan bu özel bölümde “Profesyonel Tadım Günleri” kapsamında Şarap sokağında etkin tadımlar, banket şarapları kör tadımı, şarap ve sağlık paneli, rakı ve balık eşleşmesi wokshop’ı, bira ve hamburger wokshop’ı, geleneksel Türk yemekleri ve Türk şarapları eşleşmesi workshop’ları ve ekipman ve teknoloji yenilikleri konferansı gibi etkinlikler gerçekleşecek.

Türkiye’nin tek uluslararası içecek platformu AnfaşFood Product Fuarı kapsamında düzenlenecek VİP İkili İş Görüşmelerinin de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Sektör Profesyonellerine yönelik olarak TGYD (Tüm Gastronomi Yöneticileri Derneği) tarafından düzenlenecek  6’ncı Ulusal Yaratıcı Barmenler  Yarışmasıysa yaklaşık 45 bin sektör mensubunun ziyareti beklenen AnfaşFood Product fuarında gerçekleşecek ve barmen, yiyecek – içecek müdürü ve sektör profesyonellerini bir araya toplayacak. Yaratıcı Barmenler Yarışması’nda barmenler, yeteneklerini göstererek kişisel becerilerini, yaratıcılıklarını ve şov sanatlarını uygulama imkânı bulacak ve En İyi Teknik, En İyi Aroma, En İyi Görsel, En İyi Yaratıcı ve En İyi Show Barmen kategorileri olmak üzere 5 dalda yarışacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri