'2008 İyi Geçiyor'

15 Eylül 2008 Pazartesi

Mağaza sayısını 13 yılda 100e katlayarak, mağaza sayısıyla Türkiyenin en büyük perakendecisi olan BİMin CEOsu Jos Simons, 2008i BİM açısından başarılı bir yıl olarak tanımladı.

2008-iyi-geciyor
Sabah Gazetesinin haberine göre, 2008i perakende sektörü için zor bir yıl olarak gören Simons, Bunu bizim için söylemek mümkün değil, bizde bir daralma yok. Sonuçta iyi fiyat sunduğumuz için bizi tercih edenlerin sayısı artıyor. Siyasi gündemin belirsizliklerinin ve dünya piyasalarındaki dalgalanmaların sektörde bir durgunluk yarattığının altını çizen Simons, Durgunluk elbette var ancak insanlar her durumda yemek ve içmek zorundalar diye konuştu. Ramazan ve okulların açılmasının aynı tarihlere denk gelmesini de değerlendiren Simons, tabii ki, ikisi de ayrı ayrı büyüklükler yaratan bu iki sürecin ayrı tarihlere denk gelmesini isterdik. Ancak bu tarih kesişmesi, bizde bir daraltma yaratmadı dedi. Dünya ölçeğinde giderek artan gıda fiyatlarının BİMi de etkilediğini belirten CEO, Dünya artı ucuz hammaddeye kaydı, ancak bizim büyük alıcı olmamızdan kaynaklanan bir pazarlık gücümüz var. Hammaddelere ilişkin önlemler aldık ancak kalite konusunda taviz veremeyiz. 2008'in ilk altı ayında yüzde 50 büyüdük Sabah Gazetesine konuşan Simons, organize perakende sektörünün büyüklük profiline ilişkin farklı rakamların telaffuz edildiğini vurgulayıp, Bununla doğru orantılı olarak bizim pazar payımız da farklı farklı çıkabiliyor, ancak bizim kabul ettiğimiz rakam yüzde 10-11 seviyesinde. Bazı raporlarda bu rakam yüzde 14-15'lere kadar çıkıyor diye konuştu. Her durumda pazarda Migros'un ardından ikinci büyük oyuncu olduklarını dile getiren Simons, amaçlarının her oyuncu gibi pazar birincisi olmak olduğunu kaydetti. Simons, Yine de bunu emin adımlarla yapmak istiyoruz, kötü bir birinci olmaktansa iyi bir ikinci olmayı tercih ederiz diye ekledi. 2008in ilk 6 ayında yüzde 50'lik bir büyüme yakaladıklarını belirten Simons, bu büyümenin yüzde 20'sinin yeni açılan mağazalardan geldiğini dile getirirken, yılın başından bu yana 307 yeni mağaza açtıklarını, yıl sonunda bu rakamın 500'e çıkacağını ifade etti. Ciro büyümesi olarak yılın ikinci yarısında da ilk yarıya benzer bir sonuç beklediklerinin altını çizen CEO, gelecek yıl da hızlı büyümelerini sürdürmeyi amaçladıklarını belirtti. Cirolarının yarısının özel markalı ürünlerden geldiğini belirten Simons, BİMin tüketici profilini kaliteyi düşük fiyata alan akıllı tüketici olarak işaret etti. BİM'in 'ucuz' sıfatı ile yanyana anılmasını istemediğini de sözlerine ekleyen CEO, Biz akıllı tüketicinin tercihiyiz, yani düşük fiyata iyi kalite veriyoruz dedi.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri