Happy Center’dan önemli satın alma

24 Nisan 2013 Çarşamba

Happy Center, stratejik vizyonu doğrultusunda yaptığı yatırımlara bir yenisini ekleyerek İttifak Holding’in perakende markası Adese’ye ait, Anadolu yakasında 10 ve İzmit’te 2 olmak üzere toplam 12 mağazasını 19 milyon TL’ye varlık devri yöntemiyle aldı

happy-centerdan-onemli-satin-alma

Marmara Bölgesi’nde İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa’da 78 şubesiyle faaliyet gösteren Happy Center, İttifak Holding’in perakende markası Adese’ye ait Anadolu Yakası’nda 10 ve İzmit’te 2 olmak üzere toplam 12 mağazasını varlık devri yöntemiyle aldı. Happy Center aldığı stratejik kararla Anadolu Yakası’na odaklandı. Bu minvalde gerek lokasyonun stratejik önemi gerekse de metrekare büyüklükleri Adese’nin mağazaları Happy Center açısından stratejik hedeflere uygun görüldü. Yapılan analizler sonucu karşılıklı iki firmanın kazan kazan ekseni çerçevesinde bir araya gelmesi sonucu Adese mağazalarını Happy Center’a varlık devri yöntemiyle vermiş oldu.

Yavuz Altun: Stratejik vizyonumuz bölgesel liderlik
Happy Center Genel Müdürü Yavuz Altun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Nisan ayı itibarıyla Sultanbeyli ve Tuzla’da olmak üzere 2 yeni mağaza açarak Anadolu Yakası’nda mağaza sayımızı Kozyatağı ve Ümraniye’nin ardından 4’e çıkardık. Adese’nin Anadolu Yakası’nda bulunan 10 mağazası coğrafi dağılım ve metrekare büyüklüğü olarak bulundukları yerler bizim stratejik hedeflerimize uygun görüldü. Böylece yaptığımız bu hamle ile Anadolu Yakası’nda birçok semtte bulunarak mağaza sayımızı 14’e çıkarttık. Ayrıca İzmit’te 2 mağazayla birlikte bulunduğumuz şehir sayısı Marmara Bölgesi’nde 4’ten 5’e çıkmış olacak. Happy Center özellikle coğrafi sinerjiye önem veren lojistik ve yönetimsel açıdan bu parametrelerle hareket eden bir kurum. Sistemi geri beslemesi ve ileri beslemesiyle kontrollü bir şekilde tasarlayarak mutlu müşteri, mutlu tedarikçi, mutlu personel ilkelerinden ödün vermeden büyüme stratejisi güdüyoruz.”

5 yıl içinde ilk 5 oyuncudan biri olmayı hedefleyen Happy Center’ın, özellikle yerel oyunculardan çok küresel oyuncuların yakından takip ettiği bir yapıya sahip olduğunu belirten Altun, “Bizler yerel oyunculardan ziyade ulusal oyuncularla rekabet halindeyiz. En büyük önceliğimiz üründe istikrar, hizmette istikrar ve bunun sonucunda da tüketicinin memnuniyeti” dedi.

Sıtkı Erben: Satıştan elde ettiğimiz gelirle, yeni lokasyonlarda büyüyeceğiz
Satıştan elde ettiği gelirle yeni yatırımlar yapmayı planlayan Adese ise bu satışın ardından 129 markette hizmetlerini sürdürmeye devam edecek. Geçtiğimiz yıl odağına aldığı verimlilik ve yenilenme çalışmalarını başarıyla hayata geçiren Adese, verimsiz 13 lokasyondan çıkıp 14 yeni lokasyona girdi. Diğer taraftan yıl içerisinde 7 şubesini yeni konsepti ile baştan aşağı yenilerken, 24 şubesini de lokal olarak modernize etti.

Verimlilik ve yenilenme operasyonları sonucunda metrekare olarak küçülmesine rağmen metrekare başına düşen ciroda sektör ortalamasının yaklaşık 4 katı üzerinde artış gerçekleştiren Adese, yenilediği şubelerinde ise yüzde 15 ile yüzde 65 arasında ciro artışı sağladı. 

Satışla ilgili açıklamada bulunan Adese Genel Müdürü Sıtkı Erben, “Adese’nin daha verimli ve karlı bir perakende markası olması için kararlı adımlar atmaya devam ediyoruz. Belirlediğimiz strateji kapsamında geçtiğimiz yıldan bu yana planlı olarak devam ettirdiğimiz çalışmalarımızın yeni ayağında Marmara Bölgesi’ndeki 12 şubemizi varlık devri yöntemi ile Happy Center’a satmış bulunuyoruz. Satıştan elde ettiğimiz gelirle, Adese’yi yeni lokasyonlarda büyüteceğiz. Yılsonunda satıştan önceki market sayımızın ve ciromuzun üzerine çıkmayı hedefliyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri