İsmar imzayı attı, yüzde 50 büyüdü

25 Mart 2013 Pazartesi

Akyürek Holding iştiraklerinden İsmar Marketler Zinciri, Hedef Grup’a ait Reyon Marketler Zinciri’ni satın aldı. İsmar, bu satın almayla birlikte yüzde 50 büyüdü

ismar-imzayi-atti-yuzde-50-buyudu

Yarım asırlık bir geçmişe sahip Akyürek Holding, bugün üç ana iş kolunda ve yedi ayrı şirketiyle faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Holding’in perakende mağazacılığında faaliyet gösteren şirketi İsmar Marketler Zinciri, geçen yıl perakende dinamikleri ve müşteri beklentileri doğrultusunda yeniden yapılanma ve büyüme kararı almıştı. Bu yıl da aynı hedefi sürdüren İsmar Mart ayı içinde görüşmeleri tamamlayarak Hedef Grup’a ait Reyon Marketler Zinciri’ni satın aldı ve yüzde 50 büyüdü. 

Sektöre yeni bir anlayış getirerek, mağazacılık, tedarik ve satış yöntemleriyle fark yaratmayı öngören İsmar, Reyon’un İstanbul’da bulunan toplam 24 mağazasını bünyesine kattı. İsmar Genel Müdürlüğü’ne iki ay önce atanmış olan Can Özbay, satın almayla beraber İsmar’ın yüzde 50 büyüyeceğine dikkat çekiyor. Toplam bin 300 personeliyle, marketçilik sektöründeki her kategoride ‘en uzman’ kurum olma hedefini taşıdıklarını ifade eden Özbay ayrıca, üstün hizmet kalitelisi ve uygun fiyat politikasıyla hedef kitleye ulaşacaklarının da müjdesini veriyor.

“Satın almalar devam edecek”
2013 yılında özellikle gıda perakendesinde birleşmelerin ve satın almaların devam edeceğini, sektörün bu yönde geliştiğini dile getiren Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek de: “Holding olarak, perakendede organik büyümenin yanı sıra satın almalara da sıcak bakıyoruz” dedi.

Gelecek döneme ilişkin satın almaların devam edeceği sinyalini de veren Akyürek, İsmar Marketler Zinciri’nin yanı sıra; hızlı tüketim ürünleri pazarlama ve dağıtımında Akyürek Pazarlama, Birlik Toptan Satıs Mağazaları ve tarım sektöründe de Taco Tarım’a odaklandıklarını belirtti. 2012 yılında yüzde 21 büyüme ile bin 520 milyar TL ciroya ulaşan Holding, bu yıl da aynı seviyelerde büyümeyi hedefliyor.

Serdal Akyürek, belirledikleri üç ana iş kolundaki gelecek hedeflerine ilişkin de şunları söyledi: “Son üç yılda yüzde 20’lerde bir büyüme gerçekleştirdik ve önümüzdeki dönemde de aynı seviyelerde olmasını planlıyoruz. 2012’de 1.5 milyar TL olan konsolide ciromuzu, 2015 sonuna kadar artırarak 2.5 milyar TL’ye çıkartmayı hedefliyoruz.” Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri