Real satıldı

30 Haziran 2014 Pazartesi

Metro Group, Real Türkiye operasyonunu Hacı Duran Beğendik’e sattı. Satış, Türkiye’deki 12 mağazanın tamamını kapsıyor

real-satildi

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

Metro Group, Real’in Türkiye operasyonunu satmak üzere Hacı Duran Beğendik ile bir anlaşma imzaladı. Bu gelişme ile Real, tamamen Almanya’daki operasyonunun gelişmesine odaklanacak. Taraflarca satış fiyatının açıklanmaması kararı alındı. Söz konusu işlemin Türk Rekabet Kurumu tarafından onaylanması gerekiyor.

Türkiye, Metro Group’un diğer satış kanalları olan Metro Cash & Carry ve Media-Saturn açısından önemli odak ülke olmaya devam edecek.

Real Türkiye’nin Hacı Duran Beğendik’e satışı tüm 12 mağazayı ve Genel Müdürlüğü kapsıyor. Real Türkiye, 2012/2013 mali yılında 256 milyon euro satış hâsılatı elde etti ve halihazırda yaklaşık bin 800 kişiyi istihdam ediyor.

Bu satın almayla İstanbul’a girdi
Hâlihazırda Ankara, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Konya’da bulunan 43 mağazasıyla hizmet veren Beğendik, bu satın almayla İstanbul pazarına girmiş oldu.

Satın almayla ilgili görüşlerini almak için ulaştığımız Hacı Duran Beğendik, karşılıklı mutabakat sağlandığını, imzaların atıldığını ancak Rekabet Kurumu’nun onayı olmadan süreci tamamlamış olmadıklarını, bu yüzden açıklama yapamayacağını belirtti. Onay için Rekabet Kurumu’na yarın bir başvuru yapacaklarını söyleyen Beğendik, herhangi bir pürüz olmadığından, süreci 4 - 5 günde tamamlamayı beklediklerini kaydetti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri