Kiler 500 eleman alacak

13 Şubat 2013 Çarşamba

Türkiye'nin 32 ilinde 202 mağazaya sahip olan Kiler, bu yıl açılacak 15 mağazada yaklaşık 500 kişiyi istihdam edecek. Öte yandan Kiler Grubu, DenizBank ile ortak markalı kart projeleri için münhasırlık anlaşması imzalayarak Kiler Bonus markalı kart çıkarttı

kiler-500-eleman-alacak

Kiler Bonus'un tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Hane halkı harcamalarının 190 milyar doları, yani 550 milyar doların yüzde 35'i perakende harcamaları. 190 milyar doların da yüzde 60'ı, yani 115 milyar doları gıda perakende harcamaları. Gıda perakendeciliği ki toplam perakende harcamalarının üçte ikisi, organize süpermarketlerin gelişme potansiyelini çok açık ortaya koyuyor. Çünkü toplam ciro içinde sadece yüzde 29'u şu an itibarıyla bu gıda harcamalarının organize gıda şirketleri tarafından gerçekleştiriliyor. Halbuki organize gıda payı İspanya'da yüzde 71, İngiltere'de 87, Belçika'da yüzde 91. Bizde henüz yüzde 29'larda. Dolayısı ile perakende sektöründe, gıda perakendeciliğinin gelişme potansiyelini çok açık ortaya koyuyor. Kalan yüzde 71 ise geleneksel yöntemlerle gıda alışverişini yapıyor."

Kredi kartıyla her 100 işlemden 29'u markette yapıldı
Ateş, perakende sektörünün yanı sıra, gelişimi tetikleyen en önemli araçlarından birinin de kredi kartı kullanımı olduğuna dikkati çekti. Türkiye'de 2012 yılsonu itibarıyla kredi kartı adedinin 54 milyona ulaştığını, bunun yüzde 6 büyümeye işaret ettiğini belirten Ateş, "İşlem hacmi ise yüzde 24 büyüyerek 361 milyar dolara çıktı. Bu çok önemli bir yekün. Kartların adet olarak kullanımına baktığımızda 213 milyon kere kullanılmış, yani nüfus başına üç kere kart hareketi yapılmış. Türkiye'de kredi kartı ile yapılan her 100 işlemden 29'u marketlerde yapılıyor. Bütün bu veriler perakende ile bankacılık sektörü arasındaki işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor" diye konuştu. Ateş ayrıca Kiler Bonus'un yiyecek içecekten, mutfak aletleri, kıyafetten ürün yelpazesinde kadar birçok alanda geçerli olacağını belirtti.

35 TL altındaki harcamayı POS okuyacak
Denizbank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ise Kiler Bonus sahiplerinin hem Kiler marketlerinden yaptığı alışverişlerden kazanç puan ve indirim kazanmaya devam edeceğini, hem de Kiler dışındaki harcamalarında ekstra bonuslar kazanacaklarını açıkladı. Kartın gösterge çözerliğinin de bulunduğuna işaret eden Ertürk, "Belirli 35 TL'nin altındaki alışverişlerde de sadece POS'a kartımızı göstererek ödemeyi Kiler Bonus sahipleri yapabilecek. Bu proje ile bizim amacımız, 100 binlerin üzerinde Kiler müşterisini Kiler Bonus sahibi yapabilmek" dedi.

15 mağaza açacak
Kiler Perakende Genel Müdürü Nihat Özdemir, Türkiye'nin 32 ilinde 202 mağazaya sahip olduklarını ve Kiler'in Kazanç Kart'ının 1.5 milyon aktif müşteriye ulaştığını açıklayarak, "Mağazadan içeri giren her 100 kişiden yüzde 60'ı kazanç kart kullanmaktadır" dedi. Soruları da yanıtlayan Özdemir, bu yıl açılacak 15 mağazada yaklaşık 500 kişinin istihdam edilmesinin hedeflendiğini açıkladı.

Kaynak: Sabah


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri