BİST’te yer alan tek perakendeci Migros

30 Ekim 2015 Cuma

Migros, Borsa İstanbul’un BİST 50 Endeksin’deki şirketler arasında yaptığı incelemeyle oluşturduğu “BİST Sürdürülebilirlik Endeksi”nde yerini korudu. Geçen yıl da endekste yer alan Migros bu yıl, 29 şirket arasında da perakende sektöründen endekse giren tek marka oldu

bistte-yer-alan-tek-perakendeci-migros

Perakende sektöründe 61 yıldır öncü uygulamalarıyla Türk tüketicisinin hayatına değer katmak için çalışan,  Migros Ticaret AŞ, “BIST Sürdürülebilirlik Endeksi” listesinde iki yıl üst üste yer alan tek perakendeci oldu. Migros, bu yıl BİST 50’de yer alan ve incelemeye tabii tutulan şirketler arasında kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst düzeyde olan 29 şirket arasında tarafsız bağımsız kriterlerle ölçümlenerek, ‘BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeye hak kazandı.


İki yıl yıl üst üste perakende sektöründen listede yer alan tek firma olma özelliği taşıyan Migros Ticaret AŞ’nin yer aldığı endeks, şirketlerin küresel ısınma, biyoçeşitlilik, doğal kaynakların verimli kullanımı, su kaynaklarının azalması, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, tedarik zinciri, şirket kurumsal yönetişimi gibi Türkiye ve dünya için önemli olan sürdürülebilirliğe ilişkin meselelere nasıl yaklaştıklarını ortaya koyuyor. Endeks ayrıca, faaliyet ve kararlarının bağımsız bir gözle değerlendirilmesini sağlıyor.


BIST Sürdürülebilirlik Endeksi, bağımsız kriterlerle ölçümlenerek şirketlerin çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim sorumluluklarını ve bunların performanslarını kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşılmasını baz alıyor.


Sürdürülebilirlik Komitesi oluşturdu
1954'ten beri müşterilerinin haklarını ve sağlığını koruma gayreti içinde, hem iş yapış şekliyle hem de tüketicinin farkındalığını artıracak  somut çevreci adımlar atarak, sektörde öncü uygulamalar gerçekleştiren Migros Ticaret AŞ, her gün Migros mağazalarına giren 1 milyon 750 bin müşterisi üzerinde çevre bilincinin oluşturulması, farkındalık yaratılması, gelecek nesillere daha sağlıklı ve yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına kaynakların verimli ve tasarruflu kullanımına yönelik sürdürülebilir birçok çevreci çalışma yürütüyor.


Migros Ticaret AŞ, son beş yıldır sürdürülebilir çalışma süreçlerinin tek bir noktadan koordinasyonu için şirket bünyesinde, üst düzey yöneticilerinin başkanlık yaptığı “Sürdürülebilirlik Komitesi” oluşturdu. Sürdürülebilirlik komitesi, şirketin bütün fonksiyonlarını içeren sürdürülebililik, verimlilik, doğal kaynakların kullanımı gibi sürdürülebilir tüm değerlerin somut kriterler ile ölçülüp değerlendirilmesini sağlıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri