CarrefourSA, GurmeSA oldu

12 Kasım 2012 Pazartesi

Sabancı Holding, İstanbul Akatlar'daki CarrefourSA Express mağazasını tamamen yenileyerek 'GurmeSA' tabelası astı

carrefoursa-gurmesa-oldu

Bir süredir satışı ve ortakları arasındaki sorunlarla gündemde olan CarrefourSa, gurmeliğe merak sardı. Firma İstanbul Akatlar’daki CarrefourSA Express mağazasını Gurmesa’ya çevirdi. Mağazanın tabelasından içeriğine kadar her şey Gurmesa...

CarrefourSA’nın son yıllarda bazı mağazalarında gurme bölümlerine ağırlık vermesi dikkat çekmişti. Bu denemelerden aldığı olumlu sonuçlar üzerine de Akatlar’daki mağazasını tamamen gurme konsepti üzerine yeniden konumlandırdı.

Fransız Carrefour’un Türkiye ’deki hisselerini satacağına dair yaptığı açıklamalardan sonra çeşitli kulislerin dolaştığı CarrefourSa cephesinde yaşanan yeni konsept çalışmaları ‘Sabancı Holding kendine yeni bir marka mı yaratıyor?’ sorularını akla getirirken, yönetim ise bunun sadece bir konsept denemesi olduğunu belirtiyor.

Beklentiyi ölçüyoruz
Gurmesa’nın deneme aşamasında olan yeni bir konsept olduğunu açıklayan CarrefourSa Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Merter Özay, “Şu anda müşterilerimizden konseptle ilgili beklentilerini ölçmeyi planlıyoruz. Mağazaların, bu marka altında hizmet vermesine ilişkin aldığımız bir karar bulunmuyor. Bu bir konsept denemesidir. Ürün gamını ve mağaza dekorasyonunu farklılaştırdığımız 30’a yakın Gurme konseptli mağazamız bulunuyor. Akatlar’daki mağazamızda da sadece içeriye, mağazanın gurme olduğunu işaret eden bir levha asıldı. CarrefourSA olarak müşteri beklentileri çerçevesinde mağazalarına her zaman yenilikler katan bir şirketiz” açıklamasını yaptı.

CarrefourSA’da halen Fransız perakende devi Carrefour’un yüzde 58.2, Sabancı Holding’in ise yüzde 38.8 payı var. Şirketin yüzde 2.2’lik hissesi ise İMKB ’de işlem görüyor. Türkiye’de CarrefourSa ve CarrefourSA Express adı altında 250 mağazası bulunan firmanın 2011 yılı cirosu ise 2.5 milyar lira.

Satış yılsonu biter
Satış masasında olan CarrefourSa için aralarında Carrefour’un dünya genelinde 19 ülkede distrübütörü olan Dubaili MAF’tan, İngiliz perakende devi Tesco ve Fransız Auchan’a kadar birçok firmanın talip bulunuyor. Henüz satış için bir gelişme yaşanmazken, sürecinin yılsonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: Sevgi Sayar Başaran / Radikal


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri