Carrefour’un kaderi yılsonu netleşecek

09 Kasım 2012 Cuma

28 hipermarket ve 215 süpermarketle hizmet veren Carrefour’un Türkiye pazarından çekilip çekilmeyeceği yılsonuna kadar belli olacak

carrefourun-kaderi-yilsonu-netlesecek

Perakende piyasasında uzun süredir merak edilen konulardan birisi olan Carrefour’un Türkiye’deki hisselerini satıp çıkacağı, ya da ortak değiştireceği sene sonuna kadar netleşecek. Birçok senaryonun yazıldığı konuda Carrefour’un Türkiye’de yaptığı yatırımlar ve devam eden uzun soluklu projelerse Carrefour’un Türkiye’de kalıcı olduğu yönünde yorumlanıyor.

Bir başka merak konusu olan Sabancı Holding ile devam eden ortaklığın ne yönde gelişeceği ise Carrefour CEO’su George Plassat göre sene sonu kesin bir sonuç kazanacak. Gelecek yıl için en önemli projenin Maltepe Park AVM’yi tamamlamak olduğu bilinen Carrefour’un bu projeye 60 milyon Euro yatırım yaptığı biliniyor. Renovasyon sürecinden sonra Maltepe Park AVM 75 bin metrekareye ulaşarak hizmet alanını yaklaşık 2 katına çıkacak.

Carrefour 2012’yi nasıl geçirdi?
Ekonomide sert değişimlerin yaşandığı 2012 yılında CarrefourSA yüksek bir trend yakaladı. 2012 yılında hizmet kalitesini yönelen Carrefour, kontrollü tarım metotlarıyla üretim yaptığı “Doğa Tat Carrefour Projesi” kapsamında ürün sayısını 25’e, çalıştığı üretici sayısını ise 27’ye yükseltti.

Carrefour’un 2012 yılında yaşadığı önemli bir gelişme de Türkiye’nin, Carrefour Grup nezdinde dağıtım merkezi olarak belirlenmesi oldu. Yerli üreticiler tarafından üretilen Carrefour markalı ürünler Irak ve Gürcistan’a ihraç ediliyor.

Carrefour 30 bin kurban sattı
Bu sene toplamda, 30 bine yakın kurban satışı gerçekleştiren Carrefour’un geçen seneye oranla cirolarını yüzde 50 yükselttiği öğrenildi. Kurban satışını yüzde 60 arttıran perakende devinin bu sene, adet ve ciro açısından geçen seneki rakamların üzerine çıktığı da belirtildi. Carrefour’un sürpriz artışı ise paketli kurban satışlarında yaşadığı ve geçtiğimiz yıla oranla adet bazında yüzde 70 arttığı öğrenildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri