İyi yaşam için el ele

22 Ekim 2013 Salı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Kipa, üç yıl sürecek “İyi Yaşam Eğitimi Projesi”ni başlattı

iyi-yasam-icin-el-ele

Kipa ve TEGV işbirliğiyle 1’inci ve 8’inci sınıflar arasındaki çocuklara yönelik “İyi Yaşam Eğitim Projesi” başlıyor. Proje çerçevesinde 160 bin çocuğa, kişisel gelişim, sağlıklı beslenme, fiziksel egzersiz ve spor eğitimi verilerek obeziteye karşı mücadele edilecek.

Amacı, TEGV’e devam eden çocukların kişisel farkındalık, sağlıklı beslenme ve fiziksel hareket yoluyla geliştirilmiş yaşam becerileri edinmelerini sağlamak olan “İyi Yaşam Eğitim Projesi” çok sayıda eğitim ve etkinlikten oluşuyor. Proje dâhilinde Türkiye’nin dört bir yanından toplam 160 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Projenin ilk etabında, çocukların kendilerini tanımaları, ilgi alanlarını, farklı ve güçlü yönlerini keşfetmeleri ve böylece kendileriyle ilgili farkındalık kazanmaları sağlanacak. Ayrıca, çocukların sorumluluk ve iletişim becerileri de geliştirilecek.

İkinci etaptaysa çocuklara sağlıklı beslenmenin temel kavramları ve sağlıklı beslenme tutum ve becerilerinin kazandırılması, spor yoluyla hareket ederek, sağlıklı yaşam biçimi alışkanlıkları, becerileri ve tutumları edinmeleri amaçlanıyor.

Eğitim programı e-öğrenme yöntemleriyle desteklenirken çocukların yaş düzeylerine göre hazırlanmış 10-12 haftalık eğitim içerikleri sunuluyor.

Proje ülke geneline yayılacak
“İyi Yaşam Eğitim Projesi”, TEGV’in  ülke genelindeki tüm Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri ve Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleriyle birlikte işbirliği yapılan okullarda uygulanacak.

Proje ve etkinlikler, alanında uzman kişisel gelişim, sağlık ve beslenme eğitimcileri tarafından ve TEGV Öğrenme Tasarımı uzmanları desteğinde geliştirilecek ve özel eğitim almış TEGV gönüllüleri aracılığıyla çocuklara ulaştırılacak. Bu bağlamda yaklaşık 3 bin gönüllüye de eğitim verilecek.

Üç yıl sürecek proje 2013-2014 sonbahar etkinlik döneminde pilot olarak uygulanacak ve ilkbahar dönemiyle birlikte Türkiye’nin 37 iline yayılacak. 2014-2015 etkinlik yılından itibaren de program Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri’nde ve ilköğretim okullarında hayata geçirilecek. 2015-2016 etkinlik yılındaysa TEGV yaz etkinlikleri döneminde uygulanmaya başlanacak.

Ocak 2014’den itibaren TEGV İyi Yaşam Projesi, Kipa Markalı  ürünlerin sponsorluğu ile desteklenecek. Böylece Kipa müşterileri satın aldıkları her Kipa Markalı ürünle, iyi yaşam projesine destek veriyor olacak.

İmkânlarımızı yararlı işler için kullanıyoruz
Kipa CEO’su Jeff Adams konuyla ilgili olarak, “Bu sene toplum projelerinde 3 öncelik belirledik. Bunlar, gençlere fırsat yaratmak, sağlıklı yaşamı destekleyerek obeziteyle savaşmak ve gıda israfını engellemek. TEGV ile ‘İyi Yaşam Eğitim Projesi’ işbirliğimiz kapsamında çocukların ve gençlerin yaşamlarını etkileyebileceğiz. TEGV ile birlikte çocukların ve gençlerin sağlıklı beslenme tercihleri yapmalarına, fiziksel aktivite ve egzersiz konusunda yaşam boyu sürecek alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olacağız”  dedi.

Çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz
TEGV Genel Müdürü Berna Çağatay, “TEGV olarak çocuklarımıza mutlu bir çocukluk sağlamak ve onları geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Eğitim çabalarımızın amacı tüm çocuklarımıza modern eğitimin gereklerine uygun çok yönlü programlar sunmak ve bilinçli ve yaşam becerileri kazanmış bireyler olmalarına yardımcı olacak şekilde devlet tarafından sunulan temel eğitime katkıda bulunmak. Eğitim programlarımız uzman eğitimciler tarafından çocuklara yönelik hazırlanıyor ve onlara oynayarak, deneyerek, uygulayarak, sorgulayarak ve eğlenerek öğrenme fırsatı sunuyor. Kipa’nın değerli katkılarıyla hayata geçirdiğimiz “İyi Yaşam Eğitim Projesi”, daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmemize yardımcı olacak” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri