Kipa, satış rakamıyla ilgili açıklama yayınladı

17 Haziran 2016 Cuma

Kipa, Migros'a satış bedelinin değerinin altında olduğu ve hissedarları zarara uğrattığı yönünde çıkan haberlere istinaden bir açıklama yayınladı

kipa-satis-rakamiyla-ilgili-aciklama-yayinladi

Kipa satışıyla ilgili tartışmalar sürüyor. Konuyla ilgili ilk değerlendirmelerde şirketin halka açık ödenmiş sermayesinin 1 milyar 332 milyon 682 bin TL olması nedeniyle resmi değerinin 2 buçuk Milyar TL'yi bulduğu, bunun 5'te birini bile bulmayan satışla yatırımcıların zarara uğratıldığı öne sürülmüştü.


Konuyla ilgili olarak Kipa kanadından açıklama yayınlandı.
Açıklama şöyle:
“Şirketimiz tarafından yapılan 10 Haziran 2016 tarihli açıklamada ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında şirketimiz sermayesinin yaklaşık \%95,5'ine tekabül eden hisselerin satışına ilişkin olarak imzalanan sözleşmede, hisse satın alma bedeli 302.286.947 TL olarak belirtilmiş ve bu tutarın hisse devir tarihi itibariyle düzenlenecek bilançoya göre sözleşmede yer alan belirli fiyat uyarlamalarına tabi olacağı aktarılmıştı.

15 Haziran 2016 tarihinde bazı basın-yayın organlarında çıkan haberlerde Şirketin 100\%'ünün değerinin 140 milyon pound civarında (580 milyon TL'ye yakın) olduğu, \%95'inin değerinin de 133,7 milyon pound'a (556 milyon TL) karşılık geldiğinin ifade edildiği aktarılmıştır.

Ana hissedarımız tarafından konuyu açıklamak ve bir takım hususları düzeltmek amacıyla iletilen bilgiye göre, haberlerde Şirket değeri olarak belirtilen tutarın Şirketin varsayılan işletme değerini (enterprise value) belirttiği ve bu tutar üzerinden yapılan bir takım uyarlamalar ve kesintiler sonucu Şirketimiz sermayesinin \%95,5'ine tekabül eden hisselerin satın alma bedelinin 302.286.947 TL olarak hesaplandığı açıklanmıştır. Bu yüzden taraflarca anlaşılan ve kamuoyunca dikkate alınması gereken satın alma bedelinin, yapılacak fiyat uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla 302.286.947 TL olduğu ana hissedarımızca bildirilmiştir.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri