Kipa, sektöre nitelikli personel yetiştiriyor

08 Temmuz 2014 Salı

Kipa ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Perakende Yönetimi Programı’, altı yıldır sektöre nitelikli personel yetiştirmeyi sürdürüyor. Bugüne kadar programdan mezun olan 29 öğrenci Kipa’da çalışmaya başladı; bu yıl mezun olan dört öğrenci de Eylül’de Kipa’da iş başı yapacak

kipa-sektore-nitelikli-personel-yetistiriyor

Kipa ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) altı yıl önce bir ilki gerçekleştirerek başlattıkları ‘Perakende Yönetimi Programı’ yeni mezunlarıyla sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırmaya devam ediyor.

2008 yılında, İEÜ İşletme Fakültesi bünyesinde, Kipa işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Perakende Yönetimi Programı’ kapsamında her yıl birçok öğrenci, perakende sektörünü daha yakından tanıma şansı buluyor. Alanında uzman ve deneyimli Kipa yöneticilerinin de ders verdiği program sayesinde gençler sektörün deneyimli isimlerinden ilk elden bilgi sahibi oluyor. Perakende sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrenciler teori ile uygulamayı bir arada görme fırsatı bularak iş hayatına daha donanımlı olarak adım atıyor.

‘Perakende Yönetimi Programı’ bu yıl da yeni mezunlarını verdi. 2013-2014 dönemi mezuniyet töreninde kep giyen dört öğrenci diplomalarını Kipa İnsan Kaynakları Direktörü Remzi Kıraç’ın elinden aldı. 

Kıraç “Şirketimizin ‘İmkanlarımızı yararlı işler için kullanırız’ değerinden yola çıkarak ülkemiz için önemli olan ‘Gençlere yeni fırsatlar yaratma’ hedefimiz doğrultusunda çok sayıda projeye imza atıyoruz. İEÜ ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği de bu hedefimiz doğrultusunda, gençlere perakende gibi dinamik bir sektörü eğitim hayatlarında yakından tanıma fırsatı sunuyor ve iş dünyasına girdiklerinde onlara büyük avantajlar sağlıyor. Bizlere de, sektörü yakından tanıyan, gelişmesine, ilerlemesine öncülük edecek gençler ile çalışma fırsatı sunuyor. Eylül ayı itibariyle bu program aracılığı ile şirketimizde istihdam edilecek öğrenci sayısı 33 olacak. Bu, bizim için büyük gurur kaynağı” diye konuştu.

Eğitim, mezuniyetten sonra da devam ediyor
İstihdam garantili programa, işletme ve lojistik yönetimi bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler başvurabiliyor. Program kapsamında, öğrenciler dört yıllık lisans eğitimlerinin son iki yılında,  perakende sektörünü kapsayan 10 farklı ders alıyor ve iki ay süreyle Kipa mağazalarında ve genel merkezinde staj yapma imkanı buluyor.

Programdan mezun olan ve yapılan değerlendirme sonunda seçilen öğrenciler Kipa’da istihdam ediliyor. Kipa’da çalışmaya başlayan öğrencilerin eğitimi, işe başladıktan sonra da devam ediyor. Kipa yöneticileri koçluğunda çeşitli eğitim programlarına dahil olan gençler perakende sektöründe deneyim kazanmaya devam ediyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri