Metro Yörex Fuarı’nda yerini aldı

23 Ekim 2014 Perşembe

Türkiye'de yerel değerlerin korunarak yaşatılmasına büyük önem veren Metro Toptancı Market, Antalya’da bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Yörex Yöresel Ürünler Fuarı’na, kendi raflarında yer verdiği yöresel ve coğrafi işaretli ürünleriyle katıldı

metro-yorex-fuarinda-yerini-aldi

Yerel değerlerin gelecek nesillere aktarılması konusunda büyük bir sorumluluk üstlenen Metro Toptancı Market, 22-26 Ekim günleri arasında bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı’nda, kendi raflarında yer verdiği yöresel ve coğrafi işaretli ürünleri sergiledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Yöresel ürünlere ticari değer kazandırarak onların ulusal ve küresel ölçekte tanınması amacıyla düzenlenen fuarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünleri yer aldı. Metro Toptancı Market, Türkiye’de yok olmasının önüne geçerek geleceğe aktarılması yolunda katkı sağladığı coğrafi işaretli ürünleriyle fuara katıldı.

Türkiye’nin yerel değerlerini kayıt altına alarak geleceğe aktarılması adına bugüne kadar pek çok projeye imza atmış olan Metro Toptancı Market, fuardaki standında Finike Portakalından Taşköprü Sarımsağına, Giresun Fındığından Aydın İncirine, Zile Pekmezinden Ortaca Limonu ve Ege Sultani Üzümüne kadar pek çok coğrafi işaretli ürüne yer verdi.

Fuarın ilk günü ‘Coğrafi İşaretli Ürünler’ standında konuşma yapan Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan şunları söyledi, “Ülkemizin çeşitli yörelerinden lezzetlerin ve kültürlerin buluştuğu böyle bir organizasyonda yer alıyor olmaktan çok mutluyuz. Sahip olduğumuz çeşitlilik ve zenginliği bir arada görmek bizi heyecanlandırıyor. Yerel değerlerimizin ticari değer kazanması ve markalaşması bizim için çok önemli. Yörex Fuarı kapsamında biz de Metro Toptancı Market olarak standımızda beş gün boyunca ‘Coğrafi İşaret’ tescili almış ürünlerimizi tanıtacak, onların bilinirliğini artırmak için çalışacağız. Heyecan duyduğumuz bir diğer şey de yerel üreticilerimiz ve profesyonellerle standımızda bir araya gelecek olmamız.”

Metro, bu projede Türkiye’de coğrafi işaretler sisteminin kurulması konusunda çalışmalar yürüten YÜCİTA (Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı) ile işbirliği yapıyor. YÜCİTA Başkanı Prof. Yavuz Tekelioğlu ise şunları ifade etti, YÜCİTA olarak temel hedefimiz, yöresel ürünlerimize sahip çıkmak ve bunları gelecek nesillere ulaştırabilmek amacıyla “Türkiye’de etkin bir Coğrafi İşaretler sisteminin kurulabilmesi’’ konusunda çalışmalar yapmak. Türkiye potansiyeli yüksek bir ülkedir. Bunu değerlendirmek de yöresel ürünleri korumakla mümkün. Bu anlamlı projeye değerli katkılarından dolayı Metro’ya teşekkür ederiz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri