Metro’dan yerli tohuma destek

22 Ağustos 2013 Perşembe

Metro Toptancı Market kendi markası altında satışa sunduğu Taşköprü sarımsağı ile yerli tohuma desteğini sürdürüyor. 27’nci Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’nde Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından ödüllendirilen Metro, yerel değerlere ve üreticiye sahip çıkıyor

metrodan-yerli-tohuma-destek

Metro Toptancı Market, Türkiye’nin değişik bölgelerinde özgün doğa koşulları ve uzman işgücüyle yetiştirilen coğrafi işaretli ürünleri raflarına taşıyor. Bu ürünler arasında yer alan Taşköprü sarımsağı ile Metro, Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’nde Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından ödüllendirildi.

Işıkgece: Taşköprü sarımsağını dünyaya tanıtmak istiyoruz
Düzenlenen törende konuşan Metro Toptancı Market Taze Ürünler Grup Müdürü Ayşin Işıkgece: “Metro olarak yerel tohuma destek vererek hem tüketiciyi hem de üreticiyi haksız rekabetten korumayı hedefliyoruz. Yerli tohum olan Taşköprü sarımsağını dünyaya tanıtmak istiyoruz. Dünyada selenyum miktarı açısından en zengin sarımsak türü olan Taşköprü sarımsağının eskiden olduğu gibi yılın 12 ayı bulunabiliyor olması için çalışıyoruz. Müşterileri de bilinçlendirerek bu ürüne ilgiyi artırmak ve zengin aromatik yapısını bütün müşterilerimizle buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Resmi bir kalite işareti olan ve tüketiciye ürünün kökeni ile ilgili açık ve tam bilgi sağlayan coğrafi işaret, ürünün o bölgede yetişen üstün kaliteli bir ürün olduğunu gösteriyor. Türkiye’de gıda ve gıda-dışı olmak üzere coğrafi işareti tescil almış 151 ürün, tescil bekleyen 149 ürün bulunuyor. Bunun yanı sıra coğrafi işaret alma potansiyeline sahip 2 bin 500 ürün olduğu kabul ediliyor. Metro bu bağlamda coğrafi işaret alabilecek nitelikte birçok üreticiye de destek olmayı amaçlıyor. Bu sayede Türkiye’nin değerleri olan bu ürünlerin yok olması engellenip, kayıt altına alınarak gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri