Özilhan: Migros’un potansiyeli çok yüksek

30 Ocak 2015 Cuma

Anadolu Grubu ve ABank Yönetim Kurulu BaşkanıTuncay Özilhan, Migros’un kendilerini 4 - 5 sene oyalayacağını belirterek ellerindeki işlere odaklanacaklarını anlattı

ozilhan-migrosun-potansiyeli-cok-yuksek

Anadolu Grubu ve ABank Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Migros satın almasının kendilerini 4-5 sene meşgul edeceğini belirterek, “Bu süre boyunca yeni sektör ve iş arayışımız olmayacak” açıklamasını yaptı.

Migros’u alana kadar işlerinin yüzde 75’inin Coca Cola’dan geldiğini söyleyen Özilhan, “Migros ile 3 sacayağımız olacak.” dedi. Migros satın alması ile beraber çok daha büyük bir perakendeciliğin içine girdiklerini söyleyen Anadolu Grubu ve ABank Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Dolayısıyla esas geliştirmek istediğimizde bugünümüz. Tecrübemizde bu yönde. Tüketiciye dokunan, ürettiğimiz ve sattığımız birçok mal perakendeye gayet uygun bir yapı. Çok daha fazla sektöre dağılma ve yeni sektör yaratma projemiz yok. Elimizdeki işleri derinlemesine büyütme ve geliştirme projemiz var.” dedi. Migros’ta çok önemli bir potansiyel olduğuna inandıklarını da ifade eden Tuncay Özilhan, “Migros’un bizi önümüzdeki en az 4-5 sene meşgul edeceğini düşünüyoruz.” açıklamasını da yaptı.

Migros yönetiminde değişiklik olmayacak
Satın alma sürecinde Migros’un çok iyi yönetilen bir şirket olduğunu gördüklerini de kaydeden Özilhan, “Hem büyüdüler hem de marjlarını korudular. Kendi segmentlerinde liderliklerini geliştirdiler. Baktığınızda yönetimde değişiklik, mevzu bahis olmaz. Yönetim kurulunda yarı yarıya temsil olacağız. 4 bağımsız yönetim kurulu üyesi olacak. 2 ismi biz, 2 ismi onlar belirleyecek. Başkanlığın kimde olacağını daha konuşmadık. Yapılabilecek çok şey olduğuna da inanıyoruz. Yönetimde stratejik ortaklıkla rahatlayacağını düşünüyor.” şeklinde konuştu.

Migros’ta yüzde 10’luk opsiyonlarını kullanıp kullanmayacaklarının sorulması üzerine de Özilhan, “24 aylık bir opsiyonumuz var. Opsiyonu kullandığımız takdirde yüzde 50’ye geleceğiz. Ondan sonraki aşamada halka satarak çıkacak. Tahmin ediyorum onlarda çıkarken böyle bir ortaklığın kendilerine daha fazla değer yaratacağına inanıyorlar.” diye konuştu.

 

Ece Ceyhun’un Dünya gazetesindeki haberinden alınmıştır.
 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri