Tesco’dan önemli atama

23 Ekim 2013 Çarşamba

Tesco, Kipa Ticari Direktörü Murat Sağlık’ı Grup Satınalma Ticari Direktörü olarak atadı

tescodan-onemli-atama

Çok ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’yı 2003’te satın alarak Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Tesco, grup bünyesinde başarılı çalışmalarıyla öne çıkan Türk yöneticilere global organizasyonlarında görev vermeye devam ediyor. Son olarak Kipa Ticari Direktörü Murat Sağlık, Tesco’da Grup Satınalma Ticari Direktörü görevine getirildi. Ekim ayı itibariyle İngiltere’deki görevine başlayan Murat Sağlık, global Tesco organizasyonunda görevlendirilen en üst düzeydeki Türk yetkili oldu.

Kipa markalı ürünlerin geliştirilmesinde imzası var
2005 yılından bu yana Kipa’da görev yapan Murat Sağlık, tüm kuru gıda ve taze gıda ürünlerinin satınalma stratejilerinin belirlenmesi ve yönetilmesi görevindeydi. Sağlık ayrıca, öz marka ürünlerin geliştirilmesi, ürünlerin kalite kontrol sürecinin yönetilmesi ve kurumsal satınalma süreçlerini de yöneten kişiydi.

Kipa’da göreve başladığı ilk yıl, bir süre İngiltere’de görev yaptığını belirten Murat Sağlık, “O dönemde Tesco İngiltere'de dondurulmuş gıda kategorisinden sorumlu Kategori Direktörü olarak görev yapmıştım. Şimdi tekrar İngiltere’ye dönüyor olmak güzel bir duygu. Dinamik Türkiye pazarında ekibim ile birlikte önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. Burada edindiğim tecrübe ile Tesco’nun global stratejilerine yön verecek isimlerden biri olmak beni ayrıca heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

Kilit pozisyonlarda sekiz Türk kadın yönetici
Tesco organizasyonu içinde bu sene üst düzey görevlere atanan Türk yöneticilerden bir diğeri de Mehtap Yanmaz Keleş oldu. Tesco Malezya İnsan Kaynakları Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Keleş, Tesco bünyesinde yabancı bir ülkeye direktör seviyesinde atanan ilk Türk kadın yönetici olma özelliğini taşıyor. Ayrıca bu ay Orta Avrupa Operasyon Yöneticisi olarak Macaristan’da göreve başlayan Banu Yeşil’le birlikte Tesco’da anahtar görevlerde bulunan toplam sekiz Türk kadın yönetici bulunuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri