Marmarabirlik ortaklarının borçlarını kapatıyor

18 Şubat 2016 Perşembe

Marmarabirlik’ten toplam 187 milyon lira ödeme yaparak ortaklarına borçları sıfırlayacak

marmarabirlik-ortaklarinin-borclarini-kapatiyor

Kampanya döneminde 37 bin ton ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, ürün bedelinin kalan yüzde 40'ını da yarın (19 Şubat’ta) ödüyor. Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa: “Toplam 187 milyon liralık ürün alınmış olup, son ödeme ile ortaklarımıza borcumuz kalmayacaktır.” dedi.

 

Hidamet Asa, 26 Ekim’de başlayan 2015-2016 iş yılı ürün alım kampanyasının 10 Ocak'ta sona erdiğini hatırlatarak, kampanya döneminde toplam 37 bin ton ürün alındığını ve bunun karşılığında 187 milyon lira bedel oluştuğunu söyledi. Bugüne kadar Marmarabirlik ortaklarına 101 milyon liralık ödeme yapıldığını ifade eden Asa: “Ürün bedellerinin kalan yüzde 40’lık kısmı ise 19 Şubat Cuma günü üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak olup, son ödeme ile ortaklarımıza borcumuz kalmayacaktır. Marmarabirlik son 5 yıldır ürün alımından ürün satışına, öz kaynaktan ciroya, Ar-Ge'den ihracata kadar büyük bir ivme yakalamış, çok alan, çok satan ve ürün bedellerini kendi öz kaynakları ile neredeyse peşin ödeyen, Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde 318'inci sıraya yerleşen bir kurum haline gelmiştir. Bu başarıda, başta Yönetim Kurulu üyelerimiz, çalışanlarımız, kooperatiflerimiz ve ortaklarımızın katkısı büyüktür.” diye konuştu.

 

Havuzdaki ürüne katma değer
Başkan Asa, önümüzdeki süreçte Marmarabirlik alım planı çerçevesinde, satışlara orantılı olarak üretici havuzlarından ürün almayı hedeflediklerini açıkladı. Bazı üreticilerin ürünlerini kendi havuzuna koyduğuna işaret eden Asa: “Ürünün kampanya süresi içerisinde dondan dolayı halk arasında ‘kıvırcık’ diye tabir edilen duruma dönüşmesiyle birlikte üretici ürününü havuzuna koymaya başlamış olup, bazı kooperatif bölgelerimizde üreticilerimizin depolarında büyük miktarda ürün bulunduğunu bilmekteyiz. Marmarabirlik olarak piyasa koşullarında, tüccarın aldığı şartlarda ürün alımı gerçekleştirmeyi ve dolayısıyla üreticilerimizin havuzundaki ürüne katma değer kazandırmayı hedeflemekteyiz. Buradan da görülmektedir ki Marmarabirlik, bir taraftan 19 Şubat Cuma günü yapılacak ödemeler, diğer taraftan gübre ve zirai ilaç dağıtımı ve bir diğer taraftan da havuzdan ürün alımlarıyla üreticinin yanında olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.” açıklamasını yaptı.


Bu haber 18 Şubat tarihinde Dünya gazetesinde yayınlanan haberden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri