McDonald’s’tan kalori deneyi

31 Ocak 2013 Perşembe

Fastfood sektörünün önde gelen markalarından McDonald’s, ürünlerinin iddia edildiği kadar yüksek kaloriye sahip olmadığını göstermek için ünlü şef Tolga Atalay ile ‘deneysel’ bir çalışmaya imza attı

mcdonaldstan-kalori-deneyi

Menülerinin, pek çok restoranda tabakta gelen bir öğünden çok daha düşük olduğunu savunan McDonald’s Genel Müdürü Dilek Başarır, “2003 yılından bu yana, sattığımız bütün ürünlerin kalorisini, TÜBİTAK onayıyla açıklıyoruz. Bugün bir restoranda yediğiniz salata size masum görünse de kalorisi çok yüksek olabiliyor. Herkes kalorisini açıklasa gerçekler ortaya çıkar” diye konuştu.

Mcbeefy Orta Doğu yolcusu
Marka imajını kuvvetlendirmek için 1 yıldır ünlü şef Tolga Atalay ile çalışarak, McDonald’s menülerinden esinlenerek ortaya çıkarılan normal bir menünün, çok daha yüksek kalorili olduğunu kanıtladıklarını anlatan Dilek Başarır, Türk tüketicisinin damak tadına uygun ürünler geliştirdiklerini söyledi. McDonalds Türkiye tarafından geliştirilen soğan ve kimyon aromasının bol olduğu McBeefy’nin Orta Doğu ve Asya pazarlarından da büyük ilgi gördüğünü ve yakın zamanda bu bölgelerde de satışına başlayacağını anlattı. Başarır McDonald’s Türkiye’nin, küresel şirket içinde en yenilikçi 3 ülkeden biri olduğunu kaydetti.

Yüzde 30 büyüyecek
2012 yılında başlattıkları McD Caffee şubelerinin de etkisiyle 2012 yılını yüzde 30 oranında büyümeyle kapattıklarını anlatan Dilek Başarır şu bilgileri verdi: “2013 yılında da aynı oranda büyüme hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl 207 restoran ve 5 bin çalışana ulaştık. Bu yıl da en az 34 restoran açıp bin kişilik ek istihdam sağlayacağız.”

Başarır ayrıca, Taksim Meydanı’nda gerçekleştirilen çevre düzenleme çalışmaları nedeniyle buradaki McDonald’s’ın şubesinin kapatıldığını ve önümüzdeki dönemde ne olacağını henüz bilmediklerini ifade etti.

Kaynak: Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri