Media Markt strateji değiştirdi

15 Ağustos 2014 Cuma

Teknoloji perakendecisi Media Markt, mağaza stratejisini değiştirdi. Şirketin Türkiye CEO’su Bülent Gürcan, şehrin merkezinde oturan ve alışveriş için vakit harcamak istemeyen müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi

media-markt-strateji-degistirdi

Alman teknoloji perakende devi Media Markt, faaliyette bulunduğu diğer ülkelerde hiç uygulamadığı bir mağaza modelini Türkiye’de hayata geçiriyor. Şehrin merkezine inerek müşteriye daha kolay ulaşmak isteyen şirket, bin metrekare satış alanına sahip mağazalar açıyor.

Mevcut mağazaları arasında dünyadaki en küçük Avusturya’da bin 400 metrekarelik bir yere sahip olan şirketin, Türkiye’de “Media Markt City” adıyla geliştirdiği daha küçük mağaza alanlı konsept tüm ülkelerde yakından takip ediliyor. Media Markt Türkiye CEO’su Bülent Gürcan da bu konsept ile şehrin merkezinde oturan ve alışveriş için vakit harcamak istemeyen müşteriye ulaşacaklarını dile getirdi.

Bu yıl 5 “Media Markt City” açmayı hedefleyen şirketin önceliği İstanbul, Ankara ve İzmir olacak. Gürcan, konsept hayata geçtikten sonra Anadolu’daki ve müşterilerdeki izlenime göre nihai adını alacağını da sözlerine ekledi. Şirketin ilk 6 aylık performansını değerlendiren üst yönetici, şirketin Türkiye teknoloji perakendeciliği pazarının 4 katı üzerinde büyüdüğünü ifade etti. İlk 6 ayda pazar yüzde 10 büyüme kaydetmişti. Geçen yılın aynı dönemine göre de yaklaşık 4 kat büyüyen Media Markt, aylık 5 milyon müşteriye ulaşarak e-ticaretteki hedef cirosunu yüzde 30 aştı. Bu alandaki pazar payını da yüzde 4,5’e çıkardı. Türkiye’deki mağaza alanı 127 bin 670 metrekareye ulaştı.

Serkan Şahin’in Zaman gazetesinin internet portalında 15.08.2014 tarihinde yayınlanan haberinden alınmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri