Media Markt’tan Ankara’ya bir mağaza daha

07 Mart 2013 Perşembe

Media Markt, Türkiye’deki 25’inci, Ankara’daki 5’inci mağazasını Ankara Etlik Antares AVM’de bu sabah açtı

media-markttan-ankaraya-bir-magaza-daha

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür (CPO) Aziz Süzer, Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler ve Media Markt Ankara Antares Mağazası Genel Müdürü Can Ergün Kılıç, Ankara Antares Media Markt'ın açılışı dolayısıyla basınla sohbet toplantısı düzenledi.

Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Marcus Tengler, “Media Markt halen 15 ülkede binden fazla mağazası bulunan 34 yıllık bir teknoloji marketi. Avrupa’nın 1 numaralı teknoloji perakendecisi. Türkiye’ye 6 yıl önce girdik. Türkiye, Media-Saturn olarak en agresif büyüme hedefimiz olan ülkelerin başında geliyor. 6 yılda harika bir iş çıkarttık.  Bu büyümeyi hep birlikte başardık; tüketiciler, sizler, bizler. Gelecekte de aynı hız ve azimle devam edeceğiz. 2013 yılını 7 bölgede, 10 mağaza ile tamamlayacağız. Hedefimiz 5 yıl içerisinde pazarda lider olmak. Yeni marka ve sürprizlerimizle bu hedefimize ulaşacağız. Ancak sadece kar değil, hizmet kalitesinde farklılaşmak bizim için önemli. Bunun için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz.  Mağazalarımızı geçen yıl 32 milyon ziyaretçi geldi. 8 milyon 500 bin adet ürün sattık. Ancak biliyoruz ki, tüketicilerimizin hepsine ayrı ayrı dokunmak zorundayız. Biliyorsunuz Antares mağazamız Ankara’daki 5. mağazamız. Diğer 4 mağazamıza gelen yoğun talep üzerine bu mağazayı açmaya karar verdik. Yeni inşaat ve AVM projelerine göre Ankara’da başka mağazalar açmaya devam edeceğiz” dedi.

Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Aziz Süzer, “Tüketici artık eski tüketici değil, en iyi ürünü, en iyi fiyata nerede bulacağını, en iyi hizmeti nereden alacağını, haklarını biliyor. Biz de yerel yapılanmaya uygun global yapımız ile hem en yeni ve iyi teknolojiyi takip ediyor hem de tüketicilerin bu ürünlere mağazalarımız kanalı ile kolay ulaşımını sağlıyoruz. Ortalama 4 bin 500 metrekare büyüklüğündeki mağazalarımızda tüketiciler yaklaşık 50 bin çeşit ürüne ulaşabiliyorlar. Tüketici elektroniği pazarı gittikçe büyüyor. Biz da aynı oranda genişleyerek Türkiye çapına yayılmaya devam ediyoruz. Artık tüketici elektroniğinde birçok ürün birbiri ile ilişkilendirilerek kullanılıyor. Ürün grupları birleşiyor ve müşteri beklentileri değişmeye başlıyor. Televizyonların, fotoğraf makinalarının ve aksesuarların bağlantı özellikleri var ve buna bağlı olarak müşterilerin mağazadaki satınalma deneyimleri de değişiyor. Biz de mağazalarımızda birlikte kullanıldığı zaman insan hayatını kolaylaştıran bu ürünleri bir arada satmaya çalışıyoruz. Hatta bu konularda tüketicileri bilinçlendiriyoruz” dedi.

Türkiye’de bir ilk: Teknoloji mağazalarında Yeşil Konsept dönemi
Süzer; “Media-Saturn olarak teknoloji mağazalarında yeni trend olacak yeşil konsept köşesini de ilk defa Media Markt Ankara Antares mağazamızda müşterilerimize sunuyoruz. Yeşil Konsept köşelerimizle, A+++ enerji tasarrufu konusunda müşterilerimizi bilinçlendirmeyi ve tüketici alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyoruz. Türkiye'de kullanılan toplam enerjinin yüzde 50'sinin beyaz eşyaların kullanımında gerçekleştiği düşünülürse enerji tasarrufu sağlayan ürünlerin kullanımının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Tüketici tercihleri de enerji tasarrufu sağlayan ürünler yönünde değişim göstermekte; geçtiğimiz yıla oranla tüm enerji tasarruflu ürün grubunda ortalama \%30’luk bir artış söz konusu. Bu da gösteriyor ki tüketici her geçen gün enerji tasarrufu sağlayan ürünleri tercih etme konusunda bilinç kazanıyor” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri