Media-Saturn Grubu'ndan "1000"lik hamle

20 Temmuz 2015 Pazartesi

Media Markt Türkiye'nin bağlı olduğu; Avrupa’nın bir numaralı elektronik market zinciri Media-Saturn Grubu, bininci mağazasını Almanya’da hizmete açtı. Kendini “360 derece” perakende firması olarak konumlandıran Media- Saturn, internetin ve geleneksel satış kanallarının entegrasyonuyla çıtayı yükselten farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor

media-saturn-grubundan-1000lik-hamle

Media Markt Türkiye'nin bağlı olduğu; Avrupa’nın bir numaralı elektronik market zinciri Media-Saturn Grubu, bininci mağazasını Almanya’da hizmete açtı.  Media-Saturn Grubu,  2014 yılı rakamlarına göre 21 milyar avro net cirosu ve 65 bine yakın çalışanıyla 15 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteriyor. Media Markt’ın Türkiye’de 41 mağazası ve 2 bin 500’in üzerinde çalışanı bulunuyor.

Kesintisiz büyümeye devam
Media-Saturn, bininci mağazasının açılışıyla, büyümesini kesintisiz sürdürerek başarı öyküsüne yeni bir kilometre taşı daha ekledi.  Kendini iki yılı aşkın süredir “360 derece” perakende firması olarak konumlayan Media- Saturn, internetin ve geleneksel satış kanallarının avantajlarını entegre ederek, müşterilerin faydası doğrultusunda çıtayı yükselten farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Bininci mağazanın açılışı sırasında konuşma yapan Media-Saturn Holding Başkan Vekili Pieter Haas, mağazaların Media- Saturn stratejisi içindeki önemini koruduğunu belirtti. Haas: “Mağazalar artık sadece satış alanları değil,  servis merkezleri, yerel depo ve showroom olarak da rol üstleniyor. Biz de bu kapsamda satış noktalarımızdaki dijitalleştirmeyi hızlandırarak mağazalarımızı kapsamlı bir şekilde dijital satış platformlarına bağlıyoruz. Tüm satış kanallarımızın birbirleriyle daha da entegre olması, müşterilerimize zamandan ve mekândan bağımsız kesintisiz bir alışveriş deneyimi sunmamız anlamına geliyor. Sektörümüzün bize sunduğu; karmaşık olmasının yanı sıra bir o kadar da büyüleyici dijital dünyada, müşterilerimiz için bir rehber, yol gösteren oluyoruz.  Bunu da Media-Saturn Grubu’nun gelecekteki başarısının reçetesi olarak görüyoruz.” dedi.

Büyüme ve yatırım Türkiye’de de devam edecek
Media- Saturn’ün 1000’inci mağazasının açılışı kapsamında görüşlerini ileten Media Markt Türkiye CEO’su Peter Leisten: “Media-Saturn olarak, 50 yıllık bir birikimle bininci mağazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye pazarında da tüm hızıyla büyümeye devam ediyoruz. 1 ay içinde peş peşe 2 mağaza açarak toplamda 41 mağaza sayısına ulaştık. Büyüme planlarıyla başladığımız 2015’te yeni açılışlarımızla ses getirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri