Merinos, Perakendeciliğin Hızına Nebim ile Ulaşıyor

24 Eylül 2008 Çarşamba

Nebim Yazılımla birlikte geçen 2007nin, Merinos Grubuna büyüme getirdiğini söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Özcan, perakendeciliğin gerektirdiği hıza Nebimle ulaştıklarının altını çiziyor.

merinos-perakendeciligin-hizina-nebim-ile-ulasiyor
1970 yılında iki halı dokuma tezgahıyla yola çıkan Merinos, bugün halı ve mobilya sektöründe söz sahibi firmalardan biri. Parça halı sektörünün tartışmasız lideri olan Merinosun, Türkiye genelinde toplam 23 ana bayisi ve 2 bini aşkın satış noktası bulunmaktadır. Mobilya olarak da ülke genelinde yaklaşık 500 ün üzerinde showroomla hizmet veriyor.Yaklaşık bir yıl önce faaliyet alanına, perakendeciliği de ekleyen Merinos, o günden beri bilgi işlem stratejisini değiştirme noktasında Nebim Yazılım ile ortak hareket ediyor. Nebim Yazılımla birlikte geçen 2007nin, Merinos Grubuna büyüme getirdiğini söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Özcan (sağda), perakendeciliğin gerektirdiği hıza Nebimle ulaştıklarının altını çiziyor. Nebim Yazılım, 42 yıllık tecrübesi ile ERP ve Perakende iş çözümleri alanında uzmanlaşmış bir yazılım firmasıdır. 1977 yılında bağımsız bir Anonim Şirkete dönüşerek uzmanlaştığı sektörlere yönelik yazılımlar geliştirme, servis ve danışmanlık hizmetleri verme faaliyetlerine hız verdi. Merinos, mağazacılığa geçmeye karar verdiğinde, perakende sektöründeki diğer lider firmaların tavsiyeleri üzerine, Nebim Yazılımdan yardım almaya karar verdi. Öncelikli olarak Merinos, Padişah ve Dinarsu bölge bayileri Nebim sistemine geçtiler, ardından 400 showroom Türk Telekom ile sözleşmeleri yapılarak, mağazalararası bağı kurmak gibi teknik hazırlıklarının bitmesi ile birlikte mağazalar ve perakende noktalarında da sistem kullanılmaya başlandı. Perakendeciliğe geçişle birlikte bilgi işlem anlayışı kökten bir değişime uğrayan Merinos, Nebimle gerçekleştirdiği işbirliği ile hem üretici kimliği açısından gelen ihtiyaçlarına cevap verebilecek, hem de perakendeci kimliğinin ufkunu açabilecek bir entegrasyona geçmiş oldu.Nebim ile bayilerin stoklarından, tüketici taleplerinin yoğunlaştığı ürünlere kadar, her türlü hareket günlük olarak takip edilebiliyor. Cirolar online platformda anlık olarak izlenebiliyor. Birçok analiz yöneticilerin ekranlarında anlık olarak ölçülüyor. Yalnızca bu kadar da değil; taksitli satış ve takipleri, muhasebe, finans ve bakiye yönetiminde de Nebimin uygulamalarından faydalanılıyor.Büyümeye kilitlenmiş ve hedeflerini netleştirmiş bir firma olan Merinos Nebimden aldığı destek ile hızını ve verimini arttırmaya devam ediyor.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri