Metro, 31’inci mağazasıyla Denizli’de

16 Temmuz 2014 Çarşamba

Metro Toptancı Market’in, 31’inci satış noktası olan Denizli Mağazası, Denizli kent protokolü, Metro Toptancı Market üst yönetimi ve Denizlili profesyonellerin katıldığı bir törenle hizmete açıldı

metro-31inci-magazasiyla-denizlide

Metro Toptancı Market, 31’inci mağazasını Denizli’de hizmete açtı. 5 bin metrekare satış alanına sahip “küçük mağaza konsepti” ile hizmet verecek olan mağaza, fonksiyonelliğiyle Denizlilerin dikkatini çekmeyi hedefliyor. 150 kişinin istihdam edileceği mağazada, çalışanların yüzde 98’i Denizlililerden oluşuyor.

Denizli mağazasının açılışı için düzenlenen törene, Denizli kent protokolü, Metro Toptancı Market üst yönetimi ve Denizlili profesyoneller katıldı. Mağaza açılışında kurdele kesimi, Denizli’nin yerel değerleri olan Buldan Bezi ve Kale Biberi’ni üreten üreticiler ve cam işleme ustasıyla birlikte gerçekleştirildi.

 “Yerel ürün ve üreticiye destek vermek, önceliğimizdir”

Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, açılışta yaptığı konuşmada, tarım, tekstil ve turizm alanında yarattığı katma değerle önemli bir ekonomik mucizeye imza atan Denizli’ye hizmet verecek olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Özerkan, “25’inci yılımızı kutlamaya hazırlandığımız Türkiye’de, ilk günden bu yana profesyonellerin en güvenilir iş ortağı olmak hedefiyle çalıştık. Hep uzun soluklu ilişkiler kurmaya önem verdik. Bugün, 5 bin kişiye istihdam sağlıyor, toplam 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor, 3 binin üzerinde tedarikçiyle işbirliğimizi büyük verimle devam ettiriyoruz.” dedi.

Metro’nun global düşünüp, yerel hareket eden bir şirket olduğunu vurgulayan Özerkan, şöyle konuştu: “Bugün Metro mağazalarında satılan ürünlerin yüzde 97’si Türkiye’de üretilmektedir. Mağaza açtığımız illerde, yerel üreticilerle çalışmak ve onlara destek vermek, önceliğimizdir. Yerel üreticilerle uluslararası bilgi birikimimizi paylaşmamız, üretilen ürünlere uluslararası kalite standartları da getiriyor. Yüksek standartlarda üretilen birçok yerel ürünümüzü hem mağazalarımızda satışa sunuyor, hem de farklı Metro ülkelerine ihraç ediyoruz.”

Yerel değerler, Metro raflarında

Metro’da satılacak ürünleri belirlerken, bölgenin var olan değerlerinin korunması ve ticari değer kazanması için de büyük çaba gösterdiklerini kaydeden Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Bu doğrultuda Denizli’nin en önemli tekstil ürünü olan coğrafi işaretli ‘Buldan bezini’ desteklemek amacıyla mağazamızda özel bir alan ayırdık. Ayrıca Türkiye genelindeki tüm mağazalarımızda Buldan bezi satışı yapmayı planlıyoruz. Yine Denizli’nin önemli ürünlerinden Kale Biberi, Denizli’nin ünlü ‘el üretimi cam ürünleri’ ve ‘Yatağan bıçakları’ da Denizli mağazamızın yanı sıra Türkiye genelindeki tüm Metro raflarında tüketicilerimizle buluşacak.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri