Metro, mutfağa girdi

02 Şubat 2015 Pazartesi

Metro Toptancı Market, bu yıl 13’üncü kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerel ürünleri sergilediği standıyla yer aldı. Metro aynı zamanda festival kapsamında gerçekleşen Grand Prix yarışmasına Black Box sponsorluğu ile destek verdi

metro-mutfaga-girdi

Metro Toptancı Market, tüm dünyadan gastronomi profesyonellerini bir araya getiren 13’üncü Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ne katılarak, şeflere verdiği desteği devam ettirdi. Festival boyunca sunduğu ikramlarla ziyaretçilerinin ağızlarını tatlandıran Metro, sanal mağaza turuyla da benzersiz bir deneyim yaşattı.

Toplam 28 ülkeden 300 ve ülkemizden de 2 bin 500’ün üzerinde şef aşçının katıldığı Gastronomi Festivali, Türk mutfağıyla dünya mutfağını aynı çatı altında buluşturdu. Metro standında konuklara, Türkiye’nin farklı köşelerinden gelen yerel lezzetler ikram edildi. Konuklar, sanal mağaza turu sırasında da çeşitli sürprizlerle karşılaştı.

Metro, Grand Prix’in Black Box sponsoru oldu
İstanbul Mutfak Günleri kapsamında gerçekleşen Grand Prix yarışmasına dünyadan 23 şef katıldı. Metro Toptancı Market, yarışmanın Black Box sponsoru olarak yarışmacıların ihtiyaç duydukları tüm ürünleri en taze şekilde tedarik ederek festival alanına getirdi. Son gün gerçekleşen 13 ülkenin katıldığı Grand Prix yarışmasında Türkiye Aşçılar Milli Takımı’ndan Salih Zeki Kartal, Ali Turşucu ve Kadir Kantar en yüksek puanı alarak ülkemizi zirveye taşıdı.

Metro ayrıca, diğer katılımcılara da desteğini sürdürdü ve ürün tedariğini kolay yapmalarını sağlamak adına tüm katılımcılar için isme özel indirim çekleri düzenledi. Fuar süresince Metro Büyükçekmece mağazası ile fuar alanı arasında organize edilen özel araçlarla şeflerin Metro Büyükçekmece mağazasına ulaşımları ve indirimli alışveriş yapmaları sağlandı.

Yerel lezzetler dünyaya tanıtılıyor
Türkiye’nin yerel değerlerine sahip çıkmak ve ekonomiye kazandırmak amacıyla projeler yürüten Metro Toptancı Market, Anadolu’nun farklı yörelerinden 50 coğrafi işaretli ürünü tüketicilerle buluşturuyor. Metro’nun aynı zamanda 10 Avrupa ülkesine ihraç ettiği yerel lezzetleri, dünyaca ünlü ‘yıldızlı’ şeflerin mutfağında kendine yer buluyor. Metro, Türkiye’nin yerel lezzetlerinin, daha fazla restoranın, daha fazla otelin, daha fazla uluslararası şefin mutfağında yer almasını hedefliyor. Türk Mutfağını ve şeflerimize olan desteğini sürdürüyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri