Metro’da kansere geçit yok

11 Eylül 2014 Perşembe

Kalemden silgiye, boyadan deftere, ayakkabıdan çantaya kadar okul çağındaki çocukların ihtiyacı olan tüm ürünlere sıkı bir analizin ardından raflarını açan Metro Toptancı Market, müşterilerine sağlıklı ve güvenli ürünler sunuyor. Firma ayrıca sağlıklı ve lezzetli atıştırmalık ürünleriyle de okul döneminde çocukların yanında yer alıyor

metroda-kansere-gecit-yok

Metro Toptancı Market, 2008 yılında sektörde öncülük ederek başlattığı Okula Dönüş Projesi ile okul çağındaki çocukların ihtiyacı olan ürünleri test ettirmeye bu yıl da devam ediyor. Metro Toptancı Market reyonlarında yalnızca sağlıklı ve güvenli ürünler yer alıyor.

Metro’nun Okula Dönüş Projesi kapsamında, tüm çocuk ürünlerinde yasalarca sınırlandırılmış sağlığa zararlı fitalatlar, azo boyarmaddeler ve ağır metaller ile beraber Avrupa’da yasalarla sınırlandırılmış veya yasaklanmış birçok kimyasalın var olup olmadığı test ediliyor.

2008 yılında 8 farklı ürün grubu 7 test parametresiyle başlanan proje, şimdi 33 farklı ürün grubu 18 test parametresiyle devam ediyor. Metro’da bu kapsamda, kalemlerden silgilere, boyalardan defterlere, el işi kâğıtlarından makas, cetvel gibi araç-gereçlere, ayakkabılardan çantalara tüm ürünler sıkı bir analizden geçiyor.

Metro Toptancı Market Türkiye Gıda Dışı Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selma Zaim, Metro’nun kararlı yaklaşımı, uygun olmayan ürünleri reyonuna kabul etmemesi, uygun ürün talebinde bulunmasının yanı sıra tedarikçilerini bilinçlendirilmesi, bu konuda yasal mevzuatların yayınlanması ve okula dönüş projesine verilen destekle birlikte piyasada sağlığa zararlı ürünlerde her geçen gün düşüş görüldüğünü söyledi.

Zaim’in verdiği bilgiye göre, ayakkabılarda plastiği yumuşatmak için kullanılan kanserojen fitalat maddesi, böbrek ve karaciğer bozuklukları, cinsel gelişim problemleri, hormon yapısında değişiklikler, metabolizma ve büyümede düzensizliklere neden oluyor. Metro, 2013 yılında 95 adet okul ayakkabısını test ettirdi ve test sonucunda yüzde yüzde 24 oranında fitalat tespit edildi. Ayakkabılarda fitalat sorunu, 2014 yılında da devam ediyor.

Atıştırmanın sağlıklısı da Metro’da
Metro Toptancı Market, yeni okul döneminde çocukların beslenme çantalarına ya da yanlarına alabilecekleri, akşam yemeğini beklerken keyifle tüketebilecekleri sağlıklı atıştırmalıkları raflarına taşıyor. Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmeleri, hastalıklara karşı direnç kazanmaları ve kişisel yaşamlarında mutlu olmaları için sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını destekleyecek atıştırmalıklar, Metro kalite standartları çerçevesinde satışa sunuluyor.

Üstelik Metro, bu sağlıklı atıştırmalıkları, çocukların kolayca tüketebilecekleri uygun gramajlarda satıyor. Bu ürünler arasında, 25 gramlık paketlerde natürel iç fındık; 45 adetlik kutularda tek tek paketlenmiş kuru incir; 18 gramlık paketlerde elma kurusu; tek tek yıkanarak tüketime hazır durumda 150-180 gram ağırlığındaki elmalar; 100-200 gram aralığındaki paketlerde çiğ badem, natürel kuru kayısı, kuru erik ve kuru üzüm bulunuyor.

Metro mağazalarında ayrıca, anında sıkılan portakal ve nar suları da atıştırmalıklara destek oluyor. Kış sezonuyla birlikte Metro, atıştırmalık domates diye bilinen ‘bardakta domates’ ve diğer salatalık çeşitlerine göre boyu daha kısa, kabuğu daha ince ve daha lezzetli olan ‘silor salatalık’ ürünlerine de reyonlarında yer verecek.

Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri