Metro’ya lezzet katacak transfer

10 Nisan 2014 Perşembe

Türk mutfağına getirdiği yenilikçi yaklaşımla pek çok genç aşçıya ilham kaynağı olan dünyaca ünlü şef Maximillian J.W. Thomae dünyanın lider toptancı marketi Metro’ya transfer oldu

metroya-lezzet-katacak-transfer

Türkiye’de çalıştığı 20 yıl boyunca Türk mutfağına yenilikçi bir yaklaşım getiren ve genç şeflerin yetişmesine destek veren, dünyaca ünlü şef Maximillian J.W Thomae, lider toptancı market Metro’nun mutfağında göreve başlıyor.

Mutfağından çıkarak market raflarına yönelen şef Thomae, Metro Toptancı Market bünyesinde çok geniş bir yelpazede görev alacak. Thomae, Metro çalışanlarına ve müşterilerine eğitimler verecek, özellikle yeni dönemde odaklanılacak HORECA Select özel markasına yönelik ürün ve strateji geliştirilmesinden sorumlu olacak. Ayrıca HORECA doğrultusunda geliştirilmesi gereken konularda eğitimler organize edecek olan Thomae, HORECA’nin ilişkili olduğu şef, şef birlikleri ve satış ekibiyle köprülerin oluşturulmasında da destek sağlayacak. Yerel ürünler projesinin de bir üyesi olarak çalışacak olan Thomae, Metro mağazalarında açılacak mutfakların programlarının ve prensiplerinin oluşturulmasından da sorumlu olacak.

Türk mutfağına yeni bir soluk gelecek
Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk Mutfağı’nı ve şeflerini farklı platformlarda desteklemeyi görev kabul ediyoruz. Bu doğrultuda şefleri daha iyi anlamak için uluslararası deneyimi olan ve aynı zamanda Türkiye’yi de çok iyi tanıyan bir şefle işbirliği yapıyoruz. 20 yıldır Türkiye’de yaşayan Maximillian J.W Thomae, birikimini bir anlamda beyaz yakalı biri olarak değiştiriyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinin Metro’ya ve sektörümüze farklı bir soluk getireceğine inanıyoruz” dedi. 

Modern Türk mutfağının yaratıcılarından biri
17 yaşındayken bir restoranın mutfağında stajyer olarak başladığı profesyonel iş yaşamına Michelin yıldızlı restoranlar ve uluslararası otellerde Executive Chef olarak devam eden Maximillian J.W Thomae, Türkiye’de çalışan en kariyerli şeflerin arasında yer alıyor. Thomae, zengin yöresel malzemeler ve yeni sunuşlarla modern Türk Mutfağının da yaratıcılarından biri olarak tanınıyor.

Geçtiğimiz yıllar boyunca asistanlarına verdiği eğitimlerle onların yaratıcılıklarının ön plana çıkmasını destekleyen Thomae, Türk gastronomi dünyasına katkıları ve genç şeflerin eğitimine verdiği destek nedeniyle TUSİD tarafından da ödüle layık görüldü. Ünlü şef, Türkiye’de çalıştığı 20 yıl boyunca birçok genç şefin yetişmesini ve başında bulunduğu Aşçılık Milli Takımı’nın uluslararası ödüller almasını sağladı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri